Tere tulemast Maa orbiidile! Google Street View lubab nüüd rahvusvahelises kosmosejaamas ringi hõljuda

 (6)
Tere tulemast Maa orbiidile! Google Street View lubab nüüd rahvusvahelises kosmosejaamas ringi hõljuda
Google

Peab ütlema, et navigeerimine on tavalisest linnatänavast mõnevõrra keerulisem - esiteks pole ISS-i pardal tavamõistes põrandat, seinu ja lage ja teiseks on iga nurgatagune igasugust vajalikku kraami nii tihkelt täis, et tundub, nagu oleks tegu ühe kõrgtehnoloogilise kolikambriga.

See on esimene kord, kui Street View kaudu kosmosesse pääseb. Mine tea, ehk kunagi kauges tulevikus saame nii teistele taevakehadele asutatud baasides ringi hulkuda. Praegu aga tuleb leppida rahvusvahelise kosmosejaamaga, mille orbiidi kõrgus maapinnast jääb 330 ja 410 km vahele.

ISS-i pardal on võimalik uurida kõiki jaama viitteist moodulit. "Tänavavaade" on varustatud ka paljude infomummudega, millele vajutades ilmub seadme või mooduli ülesannet ja olemust selgitav hüpikmenüü. Nagu TechCrunch vahendab, oli sellal, kui Google`i jaoks jaama sisemust üles võeti, ISS-i juures dokis ka SpaceXi kosmoselaev Dragon, millega sinna varustust toimetatakse.

Et aga iga pilt räägib rohkem kui tuhat sõna, tasub minna ja jaamale ise oma silma ja hiirega pilk peale heita. Google Street View`s pääseb ISS-i pardale ligi siitsamast.