Täna ennelõunal on kogu Eestis võimalik näha päikesevarjutust

 (34)
Täna ennelõunal on kogu Eestis võimalik näha päikesevarjutust
PäikesevarjutusFoto: Andres Putting

Täna ennelõunal umbes kell 12 on üle terve Eesti võimalik näha osalist päikesevarjutust. Forte paneb inimestele südamele, et nähtuse vaatlemiseks on vaja kasutada spetsiaalseid kaitsevahendeid!

"13. juuli päikesevarjutust oli näha Austraalias, aga 11. augusti päikesevarjutust on osalisena näha ka Eestis," ütles hobiastronoom Martin Vällik Fortele. "Asume varjutuse lõunaservas, seega näeme Eestis, et Päikesest on üsna pisike tükk ära haugatud. Ja mida rohkem lõuna poole, seda väiksemaks see tükike jääb," ütles Vällik.

Tallinnast vaadeldes algab päikesevarjutus kell 11:53 ning lõppeb 12:41. Päikesevarjutuse maksimum jõuab kätte kell 12:17. Tartust vaadeldes kestab varjutus täpselt kella 12st kuni 12:39ni. Ülikoolilinnas on varjutuse maksimum kell 12:20. Täpset kellaaega, millal oma kodukohas päikesevarjutust vaadelda on võimalik, saad vaadata SIIT.

Seotud lood:

Erinevalt kuuvarjutusest ei tohi päikesevarjutust vaadelda ilma spetsiaalsete abivahenditeta. Kuidas täpselt päikesevarjutust ohutult vaadelda, loe kindlasti SIIT!

Päikesevarjutus ei ole ainus nädalavahetusse jääv astronoomiasündmus, juba pühapäeval on taevas näha perseiidide meteoorivoolu sähvivat sadu.