Tallinn ja Tartu osalevad üle-Euroopalisel kosmose hackathonil ActInSpace


Tallinn ja Tartu osalevad üle-Euroopalisel kosmose hackathonil ActInSpace
Zero G lend kaaluta olekus.https://www.airzerog.com/en/fly-weightless

Eesti kosmose- ja tehnikahuvilistel on nüüd põhjust rõõmustada, sest nende koduõuel toimub lausa kaks põnevat kosmosetehnoloogia loomeüritust. Tänavu mais korraldatakse teist korda üle-Euroopaline kosmose hackathon ActInSpace, milles Eesti osaleb kahe ettevõtmisega Tallinnas ja Tartus.

Vahendab Eesti kosmoseveeb

ActInSpace on Euroopa Kosmoseagentuuri ESA toetatud ettevõtmine, mis tänavu toimub kokku 14 Euoopa riigi 30 linnas. 24-tunnise ürituse raames oodatakse osalema kokku üle 1000 kosmosetehnoloogia entusiasti, olenemata elukutsest või vanusest.

Eestis toimub ActInSpace kaheosalisena:

  • * Esimene osa, mis on pühendatud kosmosevaldkonna rakenduste ja ärimudelite arendamisele, toimub Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory 20.-21. mail.
  • * Teine osa toimub nädal aega hiljem, 28.-29. mail Tartu Ülikooli Füüsika Instituudis, ning on pühendatud satelliitide ja kosmosetehnoloogiate riistavaraliste probleemide lahendamisele.
Seotud lood:

Üle-Euroopalise ActInSpace'i peaauhind on võidurakenduse testlend praboollennul, kus oma tehnoloogiat kaaluta olekule sarnastes tingimustes testida saab.

Rahvuslike auhindade hulka kuulub näiteks võidumeeskonna esindajate reis Prantsusmaale Toulouse'i, kus 29. juunil toimub autasustamistseremoonia koos kosmose tippettevõtete külastustega.

Eestis toimuvate ürituste täpne ajakava on veel selgumas, kuid korraldajate sõnul on ettevõtmisega liitumas maailmatasemel mentoreid, kosmoseettevõtjaid ning spetsialiste mitmelt kontinendilt.

Eesti ActInSpace hackathonide korraldamisel on teatanud oma osalemisest järgmised organisatsioonid:

  • Garage48
  • Tehnopol
  • Tartu Teaduspark
  • Tartu Ülikool
  • Tallinna Tehnikaülikool
  • Tartu Observatoorium

Loe lisa ürituse ja selle raames lahendatavate tehniliste väljakutsete kohta Euroopa ActInSpace'i veebilehelt.