Saage tuttavaks: see 17-aastane neiu võib olla esimene inimene Marsil

 (76)
Alyssa Carson
Alyssa CarsonFoto: By NASABlueberry [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

17-aastasest hetkel astronaudiks treenivast Alyssa Carsonist võib saada esimene inimene, kes oma jala Marsile paneb. Praeguse plaani järgi peaks see toimuma aastal 2033, vahendab Tech Times.

Carson, kes praegu küll kuni 18-aastaseks saamiseni veel ametlikult astronaut pole, alustas oma teekonda astronaudiks saamiseks juba seitsmeselt, kui võttis osa Alabamas toimunud NASA kosmoselaagrist.

12-aastaselt oli ta esimene inimene maailmas, kes oli käinud kõigis kolmes NASA kosmoselaagris - lisaks Alabamale toimusid laagrid veel Quebecis, Kanadas ning Izmiris, Türgis. Ta sai isegi enda ametliku koodnime, selleks oli Blueberry, mis tähendab "mustikat".

Nagu varem mainitud, toimub tulevane Marsi-missioon aastal 2033 ning kasutab SLS-i raketti ning Orion-tüüpi kosmoselaeva. Praegune plaan on järgnev - sõit punasele planeedile kestaks kuus kuud, seejärel veedaks astronaudid aasta aega planeedil ja selle orbiidil ning seejärel ootaks astronaute 9-kuu pikkune tagasireis. Kokku võtaks missioon seega 2 kuni 3 aastat.

Kogu missioonini on aga veel 15 aastat aega. Praegu tegeleb Carson ikka veel treenimisega - hetkel töötab ta oma piloodilitsentsi saamise kallal, lisaks tegeleb ta veealuse ellujäämise treeninguga ning täidab sukeldumissertifikaadi nõudeid.

Kõigile teistele inimestele, kes kosmosesse pürgivad on Carsonil vaid üks soovitus: "Järgige oma unistusi!"