NASA tutvustas uusi "tähtkujusid", mis kannavad näiteks ka Hulki ja Godzilla nimesid

 (4)
NASA tutvustas uusi "tähtkujusid", mis kannavad näiteks ka Hulki ja Godzilla nimesid
NASA uued "tähtkujud"Kuvatõmmis rakendusest

Tähistamaks kosmoses gammakiirguse allikaid kaardistava Fermi kosmosteleskoobi kümnendat sünnipäeva, lõid NASA teadlased 21 gammakiirguse allikatel põhinevat "tähtkuju".

Kokku lõid teadlased 21 uut tähtkuju, millel on üpris lustakad nimed. Näiteks on esindatud Hulk, Godzilla, Eiffeli torn, Väike Prints ja isegi Rootsi üks kuulsamaid uppunud laevasid, Vasa.

Seejuures on NASA koostanud ülipõhjalikud selgitused, miks just need konkreetsed esemed tähtkujudeks saanud on. Näiteks Vasa kohta võib NASA kodulehelt lugeda, et tegemist on sümboolse tänuga Rootsi astronoomidele, kes Fermi teleskoobi loomisele kaasa aitasid.

Hulki tähtkuju kohta on näiteks öeldud, et see on seal põhjusel, kuna kuulsas Hulki koomiksis sai selle peategelane doktor Bruce Banner võime muutuda suureks roheliseks monstrumiks just seetõttu, et tal ebaõnnestusid eksperimendid gammakiirtega.

NASA uute "tähtkujude" kaardi ning tähtkujude selgitustega saad tutvuda SIIN. Selleks, et konkreetsete esemete kohta põhjalikumat selgitust lugeda, miks just need sinna valitud on, vajuta "tähtkuju" peale ning seejärel klikka selle nimele.