Mis mõtet on paugutada? Elon Musk selgitas Marsi vesinikupommitamise mõtet

 (38)
Mis mõtet on paugutada? Elon Musk selgitas Marsi vesinikupommitamise mõtet
Musk 2. oktoobril SolarCity üritusel esinemas. (Foto: REUTERS)

Vestlussaate "The Late Show with Stephen Colbert" saatejuht Stephen Colbert võrdles hiljuti ettevõtte SpaceX tegevjuhti Elon Muski naljatamisi Bondi-filmi kurikaelaga, kui viimane tegi juttu kavast Marssi kiirema soojendamise huvides tuumapommitada.

Loe asja kohta lähemalt Forte 14. septembri uudisest

Colberti nöökimisest hoolimata on Musk jätkuvalt veendunud, et tuumalõhkepeade kasutamine oleks kiire meetod kliimamuutuse esilekutsumiseks Marsil ning võttis hiljuti oma pealtnäha pöörase idee olemust ka lähemalt selgitada.

New Yorgis ettevõttega SolarCity kahasse korraldatud sündmusel selgitas Musk strateegiat lähemalt.

Tema kava ei näe ette mitte Marsi pinna pommitamist, vaid arvukate lõhkepeade õhkimist Marsi pooluste kohal taevas iga paari sekundi tagant, mis sisuliselt tekitaks meie naaberplaneedi nabade kohale kaks pulseerivat „tehispäikest“.

„Plahvatused toimuksid tegelikult planeedi kohal, mitte selle pinnal,“ rääkis Musk, osutades, et ka Päike ise pole muud kui üks tohutusuur vesinikupommiplahvatus.

Vesinikupommide tekitatud tukslevad tehispäikesed peaksid plaani kohaselt Marsi kliimat soojendama ja aurustama planeedil leiduva jäätunud süsinikdioksiidi gaasiks.

Seotud lood:

Tänu sellele tekiks Marsi atmosfääri senisest rohkem gaase, mille tulemusel Marsi pind soojenekski.

Muski ettekandest ei jäänud muljet, nagu peaks ta Marsi vesinikupommitamist hõlpsaks ettevõtmiseks. Küsimuse peale, kas kava teostamine oleks keeruline, vastas Musk „Jah, seda kindlasti, ärge muretsege.“