Meie suur sinine marmorkuul: uusversioon maailma vaadatuimast fotost

 (47)
Meie suur sinine marmorkuul: uusversioon maailma vaadatuimast fotost
Foto: NASA (vabakasutuseks)

Kui NASA 43 aastat tagasi Apollo 17 pardalt meie koduplaneedist pildistatud foto avaldas, sai see üheks maailma levinuimaks fotoks.

Blue Marble (sinine marmor) nimeliseks ristitud foto on saanud nüüd uusversiooni. NASA avaldatud foto on tehtud miljoni kilomeetri kauguselt. Võrdluseks, et Apollo 17 oli Maast “vaid” 45 000 kilomeetri kauguselt, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Kaamera, mis on satelliidi DSCOVR peal, näitab tegelikult seda, milline Maa oli viis sekundit tagasi, sest nii kaua jõuab valgus Maalt satelliidini.

Kaamera enda nimi on Earth Polychromatic Imaging Camera (EPIC), millel on nelja megapiksline CCD sensor ning teleskoopobjektiiv vaatenurgaga 0,61 kraadi.

Sensor ise on mustvalge ning sellel on kümme erinevat filtrit, mida saab liigutada vastavalt soovitud lainepikkusele.

Satelliit ise asub kogu aeg Päikese ning Maa vahel kindlustamaks, et see näeb alati seda poolt Maast, mis on päikese poolt valgustatud.

Põhieesmärk on satelliidiga jälgida päikesetorme ning kui kõik süsteemid on korralikult tööle saadud, hakkab satelliidil olev kaamera pildistama Maad iga kahe tunni tagant.

Pilt ilmus algselt Instagramis ning kogus esimese paari tunniga juba üle 160 000 meeldimise. (Praeguseks on neid kogunenud üle 194 000 – Forte.)

A photo posted by NASA (@nasa) on