India peaminister: aastal 2022 saadame mehitatud missiooni kosmosesse

 (6)
India peaminister: aastal 2022 saadame mehitatud missiooni kosmosesse
Narendra Modi täna koolilapsi tervitamas. AFP

Tänase India iseseisvuspäeva puhul peetud kõnes lubas peaminister Narenda Modi "India trikoloori kosmosesse toimetada". Sellega saaks Indiast neljas riik USA, NSV Liidu/Venemaa ja Hiina järel, mis on iseseisvalt mehitatud kosmosemissiooniga hakkama saanud.

„India on uhke oma teadlaste üle, kes on innovatsiooni esirinnas ja teevad suurepärast teadustööd,“ ütles Modi Delhis mogulite perioodist pärit Punases fordis peetud kõnes. „Aastal 2022 - või võimalusel varemgi - rullib India kosmoses trikoloori lahti.“

Aastal 2014 sai Indiast vaid mõni kuu pärast Modi peaministriks saamist esimene Aasia riik, mis jõudis Marsile, märgib Reuters. Siis toimetati Marsi orbiidile tehiskaaslane nimega Mangalyaan, mis seal siiani töötab. See missioon maksis 74 miljonit dollarit, mis on vähem kui Hollywoodi kosmoseteemalise kassahiti „Gravitatsioon“ oma.

Lisaks lubas Modi algatada ka uue meditsiinikindlustuse skeemi, mida nimetatakse Obama eeskujul Modicare`iks. Tuleval aastal on Indias valimised, mistõttu on tagasivalimist lootval Modil vägevate lubaduste väljakäimine hädatarvilik.