Floridas leiti prügikastist hulk haruldasi pabereid, mis olid pärit USA ja NSVL-i vahelise kosmosevõidujooksu tippajast

 (4)
Floridas leiti prügikastist hulk haruldasi pabereid, mis olid pärit USA ja NSVL-i vahelise kosmosevõidujooksu tippajast
Apollo 11 kuumoodul meie kaaslasele laskumas. Reuters

Paberite seas oli märkmeid ja joonistusi, mis käisid erinevate NASA kosmoseprojektide kohta ja puudutasid varajasi droone, kuumoodulite esimesi jooniseid, kosmosesüstikut ja ka Marsile lennuks mõeldud laeva.

On küll selgusetu, miks täpselt USA laevastiku veteran elektrik Yvette Quinn prügikastis sobras, aga just sellised paberid ja palju muudki ta tõepoolest avastas. Arvestades, et Florida osariigis Canaverali neemel asuval Kennedy kosmosekeskusel oli võtmeroll ajal, kui kuuekümnendail NSV Liidu ja USA vahel tõeline kosmosevõidujooks käis, pole imekspandav, et paberid just sellest osariigist leiti. Ent kuna need on üsna haruldased, oli nende prügisse sattumine siiski imekspandav.

Paberid olid pärit Martin Marietta Corporationist. See firma spetsialiseerus kosmosevõidujooksu aegadel inseneeriale, kemikaalidele ja elektroonikale. Aastal 1995 liitus MMC teise sama valdkonna hiiu Lockheed Martiniga.

Yvette Quinn toimetas paberid kohalikku raadiojaama ja nood omakorda annetasid need Ameerika kosmosemuuseumi, mis samuti Floridas Titusville`is asub.