Elon Musk kinnitas: maailma võimsaim rakett stardib ilmaruumi nädala pärast

 (17)
Falcoln Heavy rakett Kennedy kosmokeskuses
Falcoln Heavy rakett Kennedy kosmokeskusesFoto: SpaceX

Kuulus ettevõtja, visionäär ja leiutaja Elon Musk on kinnitanud, et tema kosmosefirma SpaceX uusima ja võimsaima raketi Falcon Heavy start toimub järgmisel teisipäeval.

"Sihime Falcon Heavy esimest lendu 6. veebruariks Apollo stardiplatvormilt 39A Kennedy kosmosekeskuses," kirjutas Musk Twitteris. Start on plaanitud Eesti aja järgi kl 20.30.

Enne starti tuli korraldada raketimootorite katsekäivitamine: kõik Falcon Heavy 27 Merlin 1D mootorit pandi eelmisel kolmapäeval korraga tööle. Tundub, et kõik sujus plaanipäraselt ja sestap saigi Musk välja kuulutada, et ametlik start toimub 6. veebruaril.

Lisaks supervõimsale raketile lendab ilmaruumi ka Muski teise ettevõtte, Tesla näidis. Musk teatas juba detsembris, et lastina saab Falcon Heavy peal kaasas olema kirsipunane Tesla Roadster. "Tavaliselt on uute rakettide katselendudel massisimulaatoritena kaasas kas teras- või betoonplokid, mis tundus mulle erakordselt igav," selgitas ta auto kosmosesse saatmist. Kui kõik läheb plaanipäraselt, jääb Tesla miljardiks aastaks elliptilisele Marsi orbiidile. Planeedi pinnale see ei jõua.

Ühtegi äriklienti, kes sooviks Falcon Heavy turjal mõnd kallist satelliiti kosmosesse viia, esimesel stardil ei ole.

Kõikidel huvilistel õnnestub võimsa raketi starti jälgida tõenäoliselt SpaceX-i koduleheküljelt.