Eesti Rahvusringhääling kuulutas aasta teoks tudengisatelliidi ESTCube-1

 (3)
EstCube-1
EstCube-1Foto: Kaader videost

Eesti Rahvusringhääling kuulutas aasta teoks 2013 Eestis valminud ja maikuus orbiidile lennutatud kosmosesatelliidi ESTCube-1. Auhinna võttis eile õhtul tele-eetris vastu tudengisatelliidi projektijuht, TÜ optilise metroloogia dotsent Mart Noorma.

Tudengisatelliit loodi eesmärgiga katsetada avakosmoses innovaatilist päikesepurje. Ettevõtmist iseloomustab tihe ülikoolidevaheline koostöö, millega on seotud nii osalejad Tartu ülikoolist, Tallinna tehnikaülikoolist, Eesti maaülikoolist, Eesti lennuakadeemiast, erinevatest ettevõtetest kui välismaistest partnerülikoolidest.

ERR andis aasta teo auhinna välja esmakordselt, tunnustades ja väärtustades ühiskondlikult olulises valdkonnas toimunud ettevõtmist Eesti riigis. Aasta teo laureaat on võitja välja valinud ERR-i ajakirjanike arvates mõjutanud Eesti arengut ja tuntust lõppeva aasta jooksul, andnud põhjust saavutusest kõneleda ja kirjutada, kujundanud uusi hoiakuid ja loonud häid emotsioone. Lisaks paneb tunnustuse pälvinud EstCube-1 unistama, on tuleviku-usku ja sisendab lootust.

Seotud lood:

Aasta teo auhinna andis ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa eile õhtul tudengisatelliidi algatajale ja nõustajale Mart Noormale üle ETV saates „Lennud unes ja ilmsi“.

Noorma ütles aasta teo auhinda vastu võttes, et tudengisatelliidi meeskond toetab tunnustusega kaasneva 1500 euro suuruse rahalise preemia eest noorte haridust, luues ERR-i nimelise stipendiumi, mis aitab andekatel noortel Tartu observatooriumi teadusmalevas teadustööd teha.

Vaata auhinna üleandmise teleklippi siit.