Droon oleks USAs äärepealt põhjustanud lennukatastroofi

 (11)

Esmapilgul tundus 22. märts ühele USA lennupiloodile kui tavaline tööpäev, kuid äkitselt hakkas tema lennukiga õhus võidu sõitma väike droon. USA lennuametile FAA esitatud raportis kirjeldas piloot drooni, kui kamuflaažiga väikest lennumasinat. Lennuk ning droon kohtusid ligikaudu 700 meetri kõrgusel Tallahassee lennujaama kohal Floridas.

Vahendab kiip.ee

Tänu õnnelikule juhusele suutis piloot droonist eemale kalduda ning õnnetus jäi ära. Ekspertide hinnangul oleks võinud kogu vahejuhtum palju kurvemalt lõppeda. USA lennujaamade kohal on ka varem droonidega ebameeldivaid vahejuhtumeid olnud. Suuresti saab USA lennuamet näidata näpuga vaid enda peale. Seda tänu sellele, et nad ei ole veel siiani suutnud võtta droonide lennutamise osas vastu kindlaid reegleid ning regulatsioone.

Droonitootja DJI täiustas hiljuti enda toodetud droonide tarkvara sääraselt, et lennujaamade ligiduses ei lähe droonid tööle ning vastavalt lennujaamast olemise kaugusele hakkab lennukõrgus tõusma. Kes salapärast kamuflaažiga kaetud drooni lennutas, ei ole veel tänaseni välja selgitatud.

Loe Kiibist