Analüüs: tulnukate sõnumid võivad olla nende lugemiseks liiga ohtlikud

 (37)
Analüüs: tulnukate sõnumid võivad olla nende lugemiseks liiga ohtlikud
Iga-aastane tulnuka- ja UFO-festival Cordobas Argentinas.AP

Maavälise tsivilisatsiooni saadetud sõnum võib olla sedavõrd ohtlik, et võib olla on targem see enne lugemist hävitada, teatab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port USA teadlaste vastilmunud teadustöö põhjal.

Vahendab ERR Novaator.

Kirjanik Ernest Scribbler on tööle keskendunult kummargil laua kohal. Ümberringi lebavad paberid. Mõned vihaselt kortsutatuna, teised tekstiga kaetult pisikestes virnades. Pilt kõneleb intensiivsest tööhoost. Satume kirjanikku nägema hetkel, kui sündimas on maailma kõige naljakam nali. Viivu pärast kirjaniku keha sirgub, ta võtab laualt paberi ja loeb tehtu korra läbi. Ta hakkab naerma. Naer muutub valjemaks, seejärel kontrollimatuks, kuni mees langeb tugevama naerupurtsatuse järel surnult põrandale.

Hetk hiljem ilmub tuppa murelik abikaasa, kes nähes põrandal surnut Ernestit, haarab kangestunud sõrmede vahelt saatusliku paberi. Peagi näeme, kuidas temagi langeb kontrollimatu naeru käes surnuna mehe kõrvale. Sama kordub juhtumit uurima tulnud politseinikega. Tasapisi saadakse aru, et tegemist on surmavalt naljaka huumoriga. Ohtlik paber loovutatakse sõjaväele.

Loe lähemalt ERR Novaatorist.