Aitab juba kulguritest, norralased saadaks Marsile ussi

 (20)

Norra SINTEF-uurimisinstituudi ja Norra teaduse- ja tehnoloogiaülikooli laborites töötatakse välja uut tüüpi robotit, mis võiks saada aluseks tulevastele Marsi uurimisaparaatidele.

Ussikujuline robot oleks palju parema liikumisvõimega kui senised mitmerattalised marsikulgurid, suudaks liikuda ka üle ebatasasuste, vaadata ka üle kaljuservade ja võibolla oleks ka tunduvalt vastupidavamad kui senised marsikulgurid.

Pole küll näha, et norralased ise oleks kohe valmis oma aparaate Marsi poole teele saatma, kuid lootus on küll, et sellest võiks kasutuskõlbulikke ideid saada kosmoseagentuurid, eriti Euroopa oma.

Euroopa kosmoseagentuur ESA kavatseb saata oma kulguri ExoMarsi punasele planeedile 2016-2018, ja järgmise juba 2020, kuna mehitatud lennud on esialgu ikka veel kaugemas unistuses. Ka NASA plaanid seostuvad esialgu järgmise kulguriga. Vahepeal peaks me nägema, kas hollandlaste Mars One jõuab enne oma aparaadid sinna saata ja koloonia püsti panna.

Seotud lood:

Kuna katsetused on ikka veel algusjärgus, siis võimalikke tagasilööke ei saa välistada, pealegi pole kindel, et selline robotmadu ikka Marsi jaheduses ja väiksema raskusjõu juures sama hästi käituks kui Maa peal.

Varem on SINTEF katsetanud ka tuletõrjeanakondat: