VANAD FOTOD: Öine jalutuskäik lumises Tallinna vanalinnas 1965. aastal

 (52)
Vaade Harju tänavalt Vabaduse väljakule.
Vaade Harju tänavalt Vabaduse väljakule.Foto: Uno Oksbusch, Eesti Ajaloomuuseum

Kes meist poleks talvel mööda lumist Tallinna vanalinna jalutanud ja mõelnud, et enam kaunimaks minna ei saa ning talve võlumaa ongi leitud. Vast samu mõtteid mõlgutas ka Uno Oksbusch 1965. aastal, kui ta koos oma kaameraga mööda lumiseid munakiviteid ringi vantsis ja kogu seda ilu jäädvustada tahtis.

Üsna sarnase väljanägemisega jalutuskäigu saab teha ka tänapäeval - piltidel kujutatud hooned on ju alles - alustades Pagaripoiste kohvikust, liikudes edasi Raekoja juurde ning ka Pegasus on täitsa oma koha peal. Mis siis, et ilma suurte neoontuledeta.

Mis on aga tundmatuseni muutunud, on Vabaduse väljak. Kadunud on lennupiletite müük ning ka neoontuled on asendatud uutega, kuid kõige teistsugusema näoga on vast väljak ise. Oli see ju just alles, kui Vabaduse väljak sai totaalse muutumise eesotsas maa-aluste poodide, parkla ja tunneliga, mida 1965. aasta piltidel pole.

Ka Kalevi ujula ja Teatri väljak on mõlemad piltidel oma täies hiilguses esindatud, kuigi hilisemad kosmeetilised parandused ja remondid on veidi üldilmet muutnud.

Vaata fotodelt, kuidas nägi välja jalutuskäik öises Tallinna vanalinnas 50 aastat tagasi!