VANAD FILMIKAADRID: Mustamäe elurajoon kasvab mändidest kõrgemale ehk kuidas 1963. aastal mustamäelased keset lagedat platsi elama asusid

 (77)

Kes tänapäeval Mustamäele sattunud on, teab hästi, et betoonmaju on seal üheskoos küllaga. Kui aga Tallinnas üle 50 aasta tagasi elamukriisi lahendama ja Mustamäele uut elamurajooni rajama hakati, oli vaade hoopis teine. Loe selle kohta lähemalt Eesti Päevalehest!

Videost näeb, kuidas hooned, mis tunduvad olevat praegusel Akadeemia teel Tallinna Tehnikaülikooli vastas asuvad kortermajad, saavad endale nimekirja alusel esimesed elanikud.

Elanikele jagatavad võtmed on tänapäeva mõistes lausa naeruväärselt suured ning vaevalt need erilist turvatunnet pakkuda said, kui veel arvestada, et trepikodade uksed lukku ei käinud. Võrreldes seda tänapäeva moodsate turvasüsteemidega on ilmselge, kuidas ajad muutunud on kui varem sai ka ilma elatud.

Kokku said endale uued omanikud 80 korterit ning 20-kraadise külmaga sai uutesse kodudesse sisse kolitud. Diktor lisab, et ehitajate sõnul valmib uuest aastast edaspidi lausa viis korterit päevas, mis vaadates tänapäeva Mustamäe suurust tundub üsna võimaliku tempona.

Vaata videost!