VANAD FILMIKAADRID 1970: Laste fotoateljees meelitati pilk kaamerasse vahvate mänguloomadega

 (4)

Kellel meist poleks kodus fotoalbumites kammitud soengute ja kergelt üleposeeritud ilmetega pilte. 1970. aastal käisid ringvaate Nõukogude Eesti kaamerad jäädvustamas, kuidas need iga pere fotoalbumis olevad pildid valmisid. Need ajaloolised filmikaadrid toome teieni koostöös Eesti Filmi instituudiga.

Värskelt lõigatud soengud, valged põlvikud ja lehvid juustes olid igale moodsale pisikesele plikale vajalikud hea pildi jaoks. Ka lillekimp ei teinud paha. Noormeestele aeti aga selga hoolsalt triigitud särgid ning ette pandi korralikud lipsud. Õhus oli tunda elevust ja ootusärevust. Kõik lapsed said endale hiljem kaua oodatud ja planeeritud pildid, mis kippusid olema sarnase käekirja ja tegumoega.

Kaamera säriaeg oli pikk, mistõttu polnud võimalusi hea selge pildi tegemiseks palju ja enamus lapsi pandi istuma või seisma sundasendisse, mis kippus paistma ebaloomulik kuid hea fotograaf suutis veidi rohkem elu tuua lastesse. Oli õnne, kui laps niikaua suutis paigalgi istuda, et korraliku pildi saaks tehtud!

Vaatamata kõigele said pildid tehtud ja lapsed jäädvustatud. Mis siis, et veidi suurema vaevaga.

Vaata videost!