RAHATEST: Kui hästi tead, millised on kroonidel olevate inimeste suhted rahaga?

 (12)
Kroonituur
KroonituurFoto: Eesti Pank

Eesti kroon tähistab tänavu oma 25. sünniaastapäeva. Kui poleks neid seitset meest ja üht naist, kelle portreed meie kunagisi kroone kaunistavad, ei oleks ei Eestit ega iseseisvust. Aga kas tead, millised olid nende suhted rahaga? Pane ennast proovile ja võid võita pääsme üheksasse Kroonituuril osalevasse muuseumisse terveks suveks!

Eesti krooni sünniaastapäeva tähistades on paslik meenutada meile teada-tuttavaid nägusid, kes kroonidelt vastu vaatavad. Vaata, kas tunned nende tegemisi nii hästi, kui arvasid! Kõigisti tublisti sooritanute vahel loositakse välja tasuta pääsme Kroonituuril osalevatesse muuseumitesse terveks suveks.

Kui nuputamisest jäi väheks, saad teiste krooniteemaliste viktoriinidega ennast proovile panna SIIN ja SIIN!

Kroonituuri raames on üheksas Eesti muuseumis avatud spetsiaalsed näitused, nutirakenduse abil ärkavad ellu rahatähed ning lahendada saab põnevaid ülesandeid. Kõik Kroonituuri läbinud saavad kroonisertifikaadi, milleta Eesti Vabariigi pass jääks jumetuks.

Seotud lood:

Kroonituur saab piduliku lähte kroonipäeval 20. juunil, mil Eesti Panga muuseumis avatakse pidulikult Kroonituuri külastusmäng, ja kestab 20. juunist 20. novembrini 2017.
Osalevad muuseumid: Eesti Panga Muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare Maja, Pärnu Muuseum, Koidula Muuseum, Carl Robert Jakobsoni Talumuuseum, Tartu Ülikooli Muuseum, Eesti Rahva Muuseum, Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

Nendesse kõikidesse muuseumitesse võid võita tasuta pääsme terves suveks. Loosis osalemiseks saada meile oma tulemus ja kontaktandmed:

Võitjad loositakse välja pärast jaanipäeva.

Täpsemat infot Kroonituuri kohta saad Facebookist.