AJALOOMUUSEUMI FOTOD: Mustamäe betoondžungli ehitus ehk kuidas kerkisid viies mikrorajoon ning Kännu Kuke kompleks

 (58)
Grupp inimesi Tallinna 37. Keskkooli hoone katusel Mustamäe 5. mikrorajoonis.
Grupp inimesi Tallinna 37. Keskkooli hoone katusel Mustamäe 5. mikrorajoonis.Foto: Uno Oksbusch, Eesti Ajaloomuuseum

Mustamäe ehitus ja arendamine toimus peamiselt läbi kuuekümnendate aastate. Veidi rohkem kui aastakümnega suudeti ehitada massiivne elurajoon mis täna on koduks 67 801 elanikule.

Umbes 8 ruutkilomeetri suurune peamiselt betoonplaatidest ehitatud majadega Mustamäe on üks tihedamalt asustatumaid piirkondi Eestis. Esialgses planeeringus oli kavandatud elupaik kuni 80 tuhandele elanikule, kes jaotati ära 9 mikrorajooni vahel. Piltidel on parasjagu valmimas viies mikrorajoon, mis piirneb Mustamäe tee, Keskuse tänava, Vilde tee ja Sõpruse puiesteega.

Pildid on tehtud fotograaf Uno Oksbuschi poolt, kes on osa fotosid teinud Tallinna 37. keskkooli katuselt ja ülejäänud tänavatelt. Ka legendaarset Kännu Kuke kompleksi, mille asemel täna asetseb uus Maxima, saab piltidelt imetleda kõikide kortermajade ning muude arenduste kõrval. Kraanasid näeb igas ilmakaares, mis annab märku kogu Mustamäe ehituse kiirusest.

Vaata galeriist!

Forte koostöörubriik Eesti Ajaloomuusemiga toob Maarjamäe muuseumikompleksi avamiseni vabariigi sajandal sünnipäeval teieni põnevad lood ning unikaalsed leiud kogude varasalvest! Kõik lood leiad SIIT!