Arvutimänguga Eestist maailma tippu: 17-aastane Robin Kool sõlmis lepingu tippklubiga!

 (91)
Robin Kool tänavu FaceIt Pro League'i võitjana.
Robin Kool tänavu FaceIt Pro League'i võitjana.Foto: twitter.com/FACEIT

17-aastane Eesti arvutimängutalent Robin "Ropz" Kool astus sel nädalal sammu maailma tipptegijate sekka, sõlmides lepingu Saksamaa e-spordi klubi Mousesports Counter-Strike'i tiimiga.

"Counter-Strike: Global Offensive" mängus maailma 20 parema võistkonna hulka loetav Mousesports teatas Eesti noormehe palkamisest kui "Counter-Strike'i ühe lootustandvaima talendi värbamisest".

"Ropz on maailma üks suuremaid talente ning oleme varasemalt olnud edukad tõusvate mängijate tippu aitamisel. Olen kindel, et temast saab meie tiimile suurepärane täiendus ja ta haarab Mousesportsis olulise rolli," kommenteeris klubi tegebjuht Cengiz Tüylü.

"Tänane päev tähistab minu profikarjääri algust ja olen selle üle väga põnevil. Olen õnnelik, et saan seda teekonda alustada Mousesportsi tiimis, mis maailma üks paremaid CS:GO võistkondi. Soovin kõvasti vaeva näha ja end sel tasemel kõigile tõestada," ütles Robin ise pressiteates.

Juba sel nädalal pidas ta uue tiimi eest ka oma esimesed lahingud - tema kaks debüütmängu ESL Pro League'is osutusid Team ENVYUS nimelise võistkonna vastu võidukaks, Robin teenis kiitust kui oma tiimi üks paremaid.

Vaata kokkuvõtet tema debüütmängust maailma tippliigas: