VIDEOD | TalTechi nõuanded sisseastujaile ja nende vanematele


TalTech Robotexil
TalTech RobotexilFoto: TalTech

Viimase kuu jooksul on podcast’ide vahendusel lahatud nii seda, miks peaks õppima tulema Tallinna Tehnikaülikooli, kui ka seda, mida üks või teine eriala endast kujutab. Nüüd annab TalTechi karjäärinõustaja sisseastujatele viis soovitust, mida tulevase õppekava valimisel silmas pidada, ning ka soovitusi lapsevanematele, kuidas nemad saaksid oma lastele ülikooli sisseastumisel toeks olla. Küsimustele vastab TalTechi karjäärinõustamise spetsialist Monika Sutrop.

Sisseastujale


Kui oled otsustanud, et asud ülikooli õppima, vajavad mitu tähtsat küsimust vastust. Kuidas valida endale sobiv eriala? Kuidas tead, mis on sinu südameasi? Milleks tulla õppima ülikooli? Mida teha, et tutvuda nii oma võimaliku uue eriala kui ka seonduva tööeluga? Mida aga teha siis, kui oled enda arvates kõik teinud, aga ei ole ikka erialavalikus kindel?

Lapsevanematele


Kui sinu laps plaanib ülikooli astuda, on tähtis teada, kuidas talle toeks olla. Kuidas suunata eriala valikut nii, et see ei oleks noore jaoks survestav? Kuidas koos veenduda, et erialavalik ei ole tehtud väliste mõjutajate tõttu ja sobib noorele ka päriselt? Mida saad omalt poolt teha, et aidata võimaliku eriala ja seonduva tööeluga tutvuda? Kelle poole pöörduda, kui valiku tegemine sellegipoolest ei õnnestu?


Eriala valimisel aitavad kindlasti kaasa ka TalTechi õppesuundasid tutvustavad podcast’id, mida saab kuulata siit.