Zuckerberg: Trump on suur risk - ta saab Facebooki bloki määramata ajaks

 (332)
Mark Zuckerberg
Mark ZuckerbergFoto: Scanpix/ Erin Scott, REUTERS

Ametist lahkuv president Donald Trump on kasutanud Facebooki ning Instrgrami vägivalla õhutamiseks ning tema kontod jäävad blokeerituks määramata ajaks ning päris kindlasti eesseisvaks kaheks nädalaks, mil võim on uuele presidendile üle antud, teatas äsja Facebooki juht Mark Zuckerberg.

„Usume, et riskid, mis lubavad presidendil jätkata meie teenuse kasutamist sel perioodil, on lihtsalt liiga suured. Seetõttu pikendame tema Facebooki ja Instagrami kontodele pandud blokki määramata ajaks ja vähemalt järgmiseks kaheks nädalaks, kuni rahumeelne võimu üleminek on lõpule jõudnud," kirjutas Zuckerberg oma Facebooki seinal.

Facebooki otsus tähendab, et Trump ei saa oma ametlikul Facebooki ja Instagrami kontol midagi postitada vähemalt 20. jaanuarini, ent võib olla ka pärast seda.

The shocking events of the last 24 hours clearly demonstrate that President Donald Trump intends to use his remaining...

Posted by Mark Zuckerberg on Neljapäev, 7. jaanuar 2021

Tema sõnul näitavad viimase ööpäeva šokeerivad sündmused selgelt, et president Donald Trump kavatseb kasutada oma järelejäänud ametiaega, et õõnestada rahumeelset ja seaduslikku võimu üleandmist oma valitud järeltulijale Joe Bidenile. Facebook eemaldas Trumpi eilsed sissekanded, kuna leidis, et nende mõju - ja tõenäoliselt ka nende eesmärk - on edasise vägivalla esilekutsumine.

„Pärast valimistulemuste kinnitamist kongressi poolt peab kogu riigi jaoks olema esmatähtis tagada, et eesseisvad 13 päeva ja ka päevad pärast ameti üleminekut mööduksid rahumeelselt ja kooskõlas kehtestatud demokraatlike normidega," kirjutas Facebooki juht.

Seotud lood:

Donald Trumpi kontod on blokeerinud ka Twitter ja Snapchat.

Blokeeringu tõi kaasa Trumpi video, milles kostitas Kapitooliumis mässanud toetajaid sõnadega "Ma armastan teid" ja palus alles seejärel koju minna. Ta jätkas ka presidendivalimiste protseduuride kahtluse alla seadmist.