YouTube vandus alla: Facebook on nüüd suurim sotsiaalmeedia-keskkond ja kasutajaarv uue rekordi lähedal

 (7)
YouTube vandus alla: Facebook on nüüd suurim sotsiaalmeedia-keskkond ja kasutajaarv uue rekordi lähedal
Foto: REUTERS

Facebook avalikustas tänavuse aasta esimese veerandi majandustulemused, millest selgub, et sotsiaalvõrgul on 31. märtsi seisuga juba 1,94 miljardit aktiivset igakuist kasutajat.

Möödunud aastal samal ajal oli see number veel 300 miljoni võrra pisem. Mis veelgi vägevam, igapäevaseid kasutajaid on suisa 1,28 miljardi jagu.

See tähendab muidugi ka seda, et Facebook teenib palju raha. 2017. a esimeses veerandis kogunes 8 miljardi USA dollari jagu käivet. Sellest puhastulu on natuke üle 3 miljardi, mis tähistab lausa 76protsendilist kasvu. 85% ehk valdav enamik käibest ehk tuleb mobiilireklaamidest.

Facebooki lähitulevikuplaanidesse kuulub väheüllatuslikult "liikuvale pildile" rõhumine, mh aina populaarsemaks muutuvate panoraamvideo ja otseülekannete vormis.

Külastajate arv sõltub ka loendamismeetodist, mistõttu näiteks ebiz ütleb Facebooki kasutajaskonna suuruseks aprilli seisuga poolteist miljardit. Aga sellestki piisab, et YouTube'i edestada ja uue suurima sotsiaalmeediakeskkonna troon haarata.