Xiaomi nutitelefon Mi Note 2 – nagu Galaxy Note 7, aga odavam ja tervislikum

 (23)
Xiaomi nutitelefon Mi Note 2 – nagu Galaxy Note 7, aga odavam ja tervislikum
Foto: tootja

Hiina telefonitootjad on pealtnäha alati valmis konkurentide ideid varastama – vabandust, püüdlikult jäljendama. Tihti inspireerib neid iPhone, aga mitte ainult.

Kui vaadata Xiaomi vastset tipp-nutitelefoni Note 2, siis meenub koheselt Samsungi kurva saatusega Galaxy Note 7. Selle vahega, et Xiaomi mudel on ainult Hiina turule, odavam ja eeldatavasti mitte ise süttiva akuga.

Xiaomi esitles septembris USA-s oma uusimat tipptelefoni Mi 5s ja selle luksvarianti 5s Plus, aga juba ongi aeg küps järgmine lipulaev sadamast välja saata.

Põhinäitajad püüavad pilku:

* 5,7-tolline mõlemalt küljelt kaardus ekraan, OLED, 1020 x 1980 pikslit

* 4070 mAh aku

* Qualcommi uus kiip Snapdragon 821 (2,35 GHz)

* 64 GB andmeruumi, 4 GB LPDDR4 muutmälu / kallimas variandis 128 ja 6 GB

* lähiväljaside, Quick Charge 3.0 kiirlaadimine, HD-heli (192 kHz ja 24 bitti)

* Tootja näeb sihtgrupina äriinimesi ja tehnoloogiafänne, nii et telefon kasutab leviks 37 riba, neist 22 on LTE Cat 11 tarbeks (allalaadimisega kuni 600 Mbit/s). iPhone 7 Plusil on sama palju ribasid.

Peamine puudujääk Note 7-ga võrreldes ilmneb vast põhikaamera puhul. See on 22,56 MP ja Sony IMX318 sensoriga, kuid laser-autofookust ja optilist pildistabiliseerijat pole. Viimane on 4K videot tehes elektrooniline.

Esikaamera on aga vingem kui tavaliselt. Mitte küll 8 MP ja Sony IMX268 sensori tõttu, mis on muidugi korralikud.

Seotud lood:

Esindatud on aga esikaamerates vähelevinud autofookustamine ja trikk, mis aitab parimat enese- või grupipilti saada. Kaamera teeb siis alati sarivõtte ning tarkvara valib parima tulemuse, kus pole kellelgi näiteks silmad kinni.

Note 7 maksis müügile tulles ehmatavad 869 eurot, Mi Note 2 on samuti natuke kallim kui Xiaomi puhul tavaline. Olenevalt andmeruumi suurusest 2799 jüaani (~380 eurot) või 3299 jüaani (445 eurot).

Kes tahab lisaks globaalset levi, peab välja käima 3499 jüaani ehk 475 eurot. Xiaomi julgeb küllap tavalisest rohkem raha küsida seetõttu, et Note 7 on müügilt eemaldatud ja mõni tahab kindlasti sarnast, aga poole odavamat telefoni, millel on mõned kellad ja viled vähem.

Mi Note 2 ilmub musta ja hõbedasena, viimane mõned nädalad hiljem.

Jah, Note 7 mõned näitajad on etemad, nagu QHD / Super AMOLED ekraan. Aga välimus on ju enamvähem sama ning täiskõrglahutusega ekraan ja pliiatsi puudumine pole suured kaotused. Võimaluse eest end silmaiirise abil sisse logida samuti nagunii paljud maksta ei taha.