Wikimedia Eesti: internetti on vaja kaitsta plaanis oleva lingimaksu ja automatiseeritud tsensuuri eest

 (7)
Meeleavaldus valeliku poliitika vastu Tallinnas
Meeleavaldus valeliku poliitika vastu TallinnasFoto: Ahto Sooaru

Wikimedia Eesti blogis kirjutatakse, et taas üritab Euroopa Komisjon Internetti autoriõiguste muudatustega tsenseerida: näiteks on muudatuste seas ettepanek allutada Internet automatiseeritud tsensuurile ning samuti on plaanis luua lingimaks ajakirjandusväljaannetele.

"Veel ei ole hilja. Euroopa Parlamendi õiguskomisjonil on võimalik halvim ära hoida ning loobuda artiklite 11 ja 13 (artiklid, mis käsitlevad automatiseeritud tsensuuri ja lingimaksu - Forte) praegusel kujul läbisurumisest – siin saavad Eesti eurosaadikud oma Europarlamendi kolleege aidata neile olukorda selgitades. Eesti esindus Euroopa Liidu nõukogus, kuhu protsess tõenäoliselt juba septembris tagasi jõuab, peaks lõpetama digitaalajastu vajaduste ignoreerimise ja interneti toimimist lõhkuvate ettepanekute toetamise," kirjutatakse ajaveebis.

"Komisjoni, Parlamendi ja Nõukogu triloogi käigus sündiv direktiivi lõppversioon ei tohi muuta Euroopa Liitu masinate abil tehtava laustsensuuri õigustajaks ja teostajaks. Eestil kui Euroopa keskmisest loodetavasti teadlikumal digiühiskonnal, meie valitsusel ja selle esindajatel, Eesti ja Euroopa Parlamendi saadikutel, poliitikutel ja ametnikel lasub vastutus meie endi ja meie laste tuleviku eest. Kas me suudame seda vastutust kanda või saame juba sügisel kuulda interneti luigelaulu," heidetakse kinnas Eesti poliitikute suunas.

Loe avalikku kirja poliitikutele ja postitust täismahus siin.