Videoteenus Netflix jookseb nüüd 4K variandis ka Windowsil, aga valmistu ebamugavusteks

 (6)
Videoteenus Netflix jookseb nüüd 4K variandis ka Windowsil, aga valmistu ebamugavusteks
ekraanitõmmis

Maailmakuulus Netflix ehk kuutasupõhine veebi teel filmide ja sarjade vaatamise teenus pakub 4K-sisu nüüd ka Windowsi seadmetele.

Pakutavas lahenduses on siiski paar konksu, mis võivad 4K huvilise rõõmu kohe vähendada, kui tal suu selle uudise peale vett jooksma hakkas.

Nimelt püüavad asjaosalised Windowsi 4K Netflixi kogemuse meie jaoks üsna ebamugavaks muuta. Selleks peavad olema:

* just Windows 10 arvuti

* kasutusel just Edge-brauser, mis pole just populaarne ega võimalusterikas. See ilmus 2015. aasta märtsis ja on praeguseks saavutanud umbes 5protsendilise turuosa

* arvutis peab olema Inteli Kaby Lake'i pere protsessor, mis alles nüüd hakkavad levima. Esimesed kuus kiipi (mis esindavad mudeleid Core i3/i5/i7/m3) ilmusid alles oktoobris.

Seega kõlab, et kui tahad Windowsi arvutis 4K Netflixi nautida, siis pead selleks uue Windows 10 sülearvuti ostma, kus Kaby Lake juba vastu mühamas. Kui sul sellist juba pole. Mis on vähetõenäoline.

Wikipedia ütleb: lauaarvutisse mõeldud Kaby Lake'i protsessorid saabuvad alles 2017. a esimeses veerandis.

Muidugi on vaja lisaks 4K resolutsiooni pakkuvat ekraani või monitori, aga sellest ei saa muidugi ultrakõrglahutuse paati hüpates üle ega ümber.

Netflixi 4K valmidusega konto on lisaks teistest variantidest mõne dollari või euro võrra kallim, aga see on antud juhul kõige väiksem mure.