Videomänguklassika "Doom" jookseb nüüd ka rasedustesti ekraanil

 (22)
Videomänguklassika "Doom" jookseb nüüd ka rasedustesti ekraanil
ekraanitõmmis

1993. aasta detsembris ilmunud "Doom" kuulub videomängude klassikafondi. See palavalt armastatud FPS-tüüpi märul on kolitud paljudele mänguseadmetele... aga ka paljudele üldse ekraani omavatele seadmetele, mida mängudega üldse ei seostaks.

Osavkäpad on eri aegadel eri paigus pannud "Doomi" tööle muuhulgas digikaamera, sularahaautomaadi, printeri, kaardilugeja ja ostsillaatori ekraanidel.

Nüüd järgneb neile võimalus nautida videomänguklassikat ühekordse digi-rasedustesti ekraanil, mis on küll põhinäitajatelt tagasihoidlik (ühevärviline, 128 x 32 pikslit)... aga "Doomi" proovimiseks siiski piisavalt võimekas!

Veebileht It Runs Doom meenutab veel paljusid aparaate, millel "Doom" on edukalt käima pandud.

Auväärses vanuses videomängusari pole ise ka kuhugi kadunud. Just tänavu peaks ilmuma põhiliinis viies jagu "Doom Eternal", mille koduks saavad Windowsi arvutid, PlayStation 4, Xbox One ja Stadia.

Digi-rasedustesti ekraanil "Doomi" jooksutamine tundub isegi päris hea idee, sest nagu Forte hiljuti paljastas, on sellises seadmes mõttetult palju elektroonikat ja mürgiseid kemikaale, mis pärast üht kasutamist rändavad keskkonda reostama.

Hoia keskkonda, võta kasutatud test oma uueks kaasaskantavaks mänguseadmeks, mille abil aeg-ajalt vana lemmikut "Doomi" nautida!