VIDEO | Spordiliiga NBA näitas nutisärki, mille numbrit ja nime saab äpist muuta

 (8)
VIDEO | Spordiliiga NBA näitas nutisärki, mille numbrit ja nime saab äpist muuta
NBA juht Adam Silver ja numbrit vahetav nutisärkKuvatõmmis Twitteri videost

Nii mõnedki spordifännid on investeerinud hulga raha kõiksugu fännisärkide alla. Spordiliiga NBA juht Adam Silver näitas aga seekordsel Tähtede mängu üritusel, et tulevikus ei pruugi enam eri särke vaja minna - kogu asja ajaks ära üks särk, mille numbrit ja nime soovi korral vahetada saad.

Silver näitas tulevikusärki Tähtede mängu nädalavahetuse raames toimunud tehnoloogiakonverentsil, kus näidati, milline võiks spordiliiga tulevik olla aastal 2038. Särgil on spetsiaalne süsteem, mis lubab kasutajal telefonirakenduse abiga muuta seljal olevat nime ja numbrit, juhuks kui oled oma varasemas lemmikmängijas pettunud või oled mõne uue fännatava leidnud.

NBA juht ei täpsustanud kahjuks, millise tehnoloogia abil särk toimib, kuid tegemist on hea lahendusega just näiteks Euroopa fännide jaoks, kelle puhul konkreetse linna või piirkonna meeskonna fännamine ei ole oluline, vaid huvi pakuvad just sümpaatsed mängijad. Hetkel on aga tegemist vaid kontseptsärgiga, mida lähiajal poelettidelt otsida ei tasu.

Lisaks nutisärgile tutvustati tehnoloogiakonverentsil teisi tulevikutehnoloogiaid - näiteks saab tulevikus NBA mängudele näotuvastustehnoloogia abil, samuti näidati näiteks hologramm-maskotte ning eri tehnoloogiaid, mis võimaldaks tulevikus mängukogemust vaatajate jaoks personaalsemaks muuta.