VIDEO: proovime Swedbanki viipemaksekaarti, mis ei küsi PINi sisestamist

 (25)
VIDEO: proovime Swedbanki viipemaksekaarti, mis ei küsi PINi sisestamist
Foto: Geenius.ee

Meeldigu see meile või mitte, kuid peagi on saabumas sügis. Koos veelgi vihmasemate ja külmemate ilmadega saabub Eestisse tänavu koos sügisega ka NFC pangakaartide ajastu.

Geeniuse lugejatele ei tule üllatusena, et viipemakse võimalusega pangakaarte hakkavad kohe pakkuma Swedbank, LHV ning Nordea, kirjutab Geenius.ee.

Nimistust puudub SEB, mille esindajate sõnul hakkavad nad NFC toega pangakaartide pakkumisele mõtlema alles järgmisel aastal.

Esimesel katsel jäid kohv ja kook ostmata

Tänu Swedbanki testprogrammile sai Geenius enda käsutusse ühe NFC pangakaardi juba paar nädalat tagasi. Välimuselt näeb see välja nagu iga teine pangakaart, NFC olemasolu reedab vaid üks logo, mis meenutab arvutitel ja nutiseadmetel olevat wifi ikooni.

Sarnast ikoonikest võib märgata kaupmeestel olevatel makseterminalidel. Kuigi selliseid terminale võib silmata mitmetes kauplustes, kohvikutes ning mujalgi, siis ilma spetsiaalse tarkvarata ei võta terminal viipemakset vastu.

Vaata videot meie proovimaksest siit:

Testperioodi ajaks viisid Swedbanki tehnikud tarkvaralisse valmidusse 47 makseterminali, mis asusid üle terve Eesti.

Seotud lood:

Esialgu kõik sujuvalt siiski ei läinud, Solarise kaubanduskeskuses asuvas kohvikus ei olnud teenindajad NFC maksetest midagi kuulnud ning reaalne test näitas, et kuigi terminal oli riistvaraliselt sobiv, ei olnud sellel vajaminevat tarkvara.

Loe täisteksti saidil Geenius.ee!