VIDEO: Mark Zuckerberg tahab ekraanidega nutiseadmetest lõplikult lahti saada

 (34)

Kui kõik läheks Facebooki tegevjuhi tahtmist mööda, siis tõepoolest - me ei peaks enam (ühest praegu veel defineerimatust hetkest alates) ühtki ekraaniga seadet ostma. Zuckerberg ütles eile toimunud iga-aastasel Facebooki arendajate konverentsil F8, et liitreaalsus ehk AR (augmented reality) - see on tulevik.

Nutitelefonide ja muude taibukate seadmete asemel kasutaksid inimesed kas liitreaalsusprille või siis kontaktläätsi, mille abil oleks võimalik digitaalset sisu manada ükskõik millisele füüsilisele pinnale.

Zuckerberg ütles, et ehkki Facebook on alles oma AR-rännaku alguses ning esialgu peaks liitreaalsust saama kasutada ikka telefonikaamera ja ekraaniga (Pokèmon Go laadis), on pikim eesmärk see, et oleks ainult üks seade, millega kõik tehtud saaks.

"Me kõik teame, et see on punkt, kuhu me tahame jõuda," ütles Zuckerberg oma kõnes. "Me kõik tahame prille või lõpuks kontakläätsi, mis näevad välja ja tunduvad normaalsed, ent lubavad meil lisada igasuguse info ja digitaalsed objektid reaalse maailma pindadele."

Zuckerberg ei öelnud samas, et Facebook oleks selliseid prille või konktakte hetkel ise arendamas, kuna selline tehnoloogia on kauge tulevik. AR-prillidest veeretavad mõtteid aga ka Apple, Google, Microsoft, Snap ja ka idufirma Magic Leap, kirjutab Tech Insider. Kõigi eesmärgiks on kaotada ekraanidega seadmed ja anda kasutajale vaid üks seade ülejäänute asemele.