VIDEO: CS6 Beta toob Adobe Photoshopi tähtsaid täiustusi

 (6)
VIDEO: CS6 Beta toob Adobe Photoshopi tähtsaid täiustusi
Foto: ekraanitõmmis videoklipist

Adobe on oma veebilehele tasuta alla laadimiseks seadnud uhiuue Photoshop CS6 betaversiooni. Lightroomi programmi kasutajad on beetaversioonidega harjunud, Photoshopi puhul on see aga esimene kord, kui avalikkus enne täisversiooni esitlust uusi pilditöötlusvõtteid proovida saab.

Adobe Photoshop CS6 beta toob endaga kaasa päris palju uuendusi ja täiustusi. Kõige ilmsem on kindlasti tumedam kasutajaliides. Kellele see meeltmööda ei ole, saab lülituda tagasi ka vanamoodsa helehalli tausta peale, vahendab Photopointi ajaveeb.

Taustast olulisemad on aga uuendused, mis aitavad meil oma töö kiiremini valmis saada. Toon allpool välja 10 sellist. Enne aga, kui neid lugema asud, pane CS6 beta juba Adobe'i leheküljelt alla laadima.

Tööriistad ja filtrid toimivad kiiremini

CS6 versiooniga muudab Adobe mitmete filtrite ning tööriistade efektide kuvamise vaat et momentaalseks.
Graafikaintensiivseid arvutusi vajavad näiteks Liquify ja Puppet Warp tööriistad, mis nüüd kiiremaks toimimiseks ka graafikaprotsessorilt tuge saavad.

Adobe nimetab seda uut GPU kiirendust Mercury Graphics Engine'iks. Seda toetavate graafikakaartide nimekiri on senisest pikem. Tähele tuleb aga panna, et mitmed 3D- ja ja kiirendusefektid Windows XP operatsioonisüsteemis ei toimi.

Seadistused palettidelt välja!

Adobe liigub tasapisi intuitiivsema pilditöötluse poole. Uues versioonis saab näiteks teatud filtrite tugevust muuta mitte paletilt, vaid otse foto peale kuvatava ringikujulise slaideri abil.

Uus tööriist Content-Aware Move

Uue Content-Aware Move'i tööriista leiame sealtsamast, kus on vanad head Spot Healing ja Patch templid.

Selle abil saab suuremaid alasid täita automaatselt nii, et selekteeritud piirkond ümbritsevasse kenasti automaatselt sulandub. Kui selekteeritud ala kõrval on kena ühetoonilise mustri asemel segavaid objekte, võib valida pildilt ala, mida paranduse sulandamiseks kasutatakse.

Uus Crop

Crop tööriist töötab Photoshop CS6 programmis nüüd sarnaselt Lightroomiga.

Pilti otseks kadreerida soovides keeratakse lõikeaknas pilti, mitte vastupidi nagu seni. Võimalik on ka vedada üksainus joon mööda horisonti ning pilt keeratakse automaatselt otseks.

Menüüribal on mitmed uued Crop-valikud ning sealtkaudu saab tagasi lülituda ka nostalgilisema lõikamise peale, kus pildi peal lõikeala vabalt keerata saab.

Uus filtritemenüü

Adobe on üle vaadanud Photoshop CS5 programmi filtrid ning loonud CS6 jaoks uue menüüsüsteemi.

Mõned filtrid (nt Pixel Blender) on valikust kadunud, nende asemel on oma koha sisse võtnud uued filtrid, sealhulgas Oil Paint filter ja Tilt-Shift filter.

Layers filter

Adobe on teinud kergemaks nende fotograafide ja disainerite elu, kes ise oma kümneid loometuhinas loodud pildikihte süstematiseerinud ei ole.

Uus pildikihtide filtrifunktsioon võimaldab välja filtreerida teatud tüüpi kihid (tekst, vektor jne), see lubab ka otsida teatud pildikihte nende nime järgi. Võimalik on isegi kihte filtreerida nendel olevate objektide põhivärvuse alusel.

Tilt-Shift filter

Uus filter asub menüüs Filter > Blur > Tilt Shift ning teeb võimalikuks Tilt-Shift objektiividele omase udususe lisamine piltidele. Iseenesest mitte midagi väga uut, kuid nüüd märksa lihtsamal ja kiiremal viisil tehtav kui seni.

Tekstitööriistad Character ja Paragraph Styles

inDesigni programmi kasutajad üllatuvad alati, kui kuulevad, et Photoshopis ei olegi võimalik luua korduvkasutatavaid stiile teksti ning tekstilõikude kujundamiseks. Nüüd on, ja see on tõepoolest üks paremaid täiustusi uues programmis.

Värvustasakaalu muutmine pildi erinetavel osadel

Adobe Camera RAW tarkvaras on mitmeid pisemaid arendusi. Üks neist on värvustasakaalu paindlikum muutmine. Nüüd saab määratleda pintsliga või Graduated Filter tööriistaga teatud ala pildil ning seejärel muuta värvustasakaalu ainult määratletud alal.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.