Venemaa keelustab nüüd Bitcoini-arveldustega seotud veebikeskkondi

 (23)
Venemaa keelustab nüüd Bitcoini-arveldustega seotud veebikeskkondi
Foto: REUTERS

Rubla väärtuse kukkumine, naftahindade langus ja majandust halvavad sanktsioonid teiste riikide poolt... võiks arvata, et Venemaa valitsusel on tähtsamaid tegevusi kui Bitcoiniga arveldajate kiusamine.

Aga ei, meie idanaabri võimuesindajad on otsustanud, et tavalise raha kõrval oleks mõistlik ka virtuaalraha kasutu(ma)ks muuta, vahendab Engadget.

Meediat ja massisuhtlusvahendeid kontrolliv valitsusasutus Roskomnadzor keelustas Venemaal ligipääsu viiele Bitcoini-tehingutega seotud veebikohale. Kohalikud internetipakkujad ei tohi kasutajaid neile enam ligi lubada.

Musta nimekirja sattusid esialgu:

* kaks kodumaist lehekülge, Coinspot.ru ja BTCsec.com
* veebientsüklopeedia Bitcoin Wiki,
* Londoni-põhine börs Indacoin,
* Bitcoin.org

Coinspot, üks keelustatud venemaistest saitidest, leidis ruttu uue võimalusi edasi tegutseda. Selle käigushoidjad vahetasid domeeni ja kirjeldasid toimunu tagamaid oma ajaveebis.

Keelustamist võimaldav kohtuotsus väljastati tegelikult 30. septembril, aga reaalsete tegudeni jõuti alles nüüd.

Seotud lood:

Venemaa ametlik hoiak Bitcoini suhtes on ikka halvustav olnud, sest see võimaldab toetada ebaseaduslikke tegevusi ja nähtusi varimajandusest kuni terrorismini välja. Milles on muidugi oma tõde.

Bitcoin veel Venemaal keelustatud pole, aga see tundub olevat vaid aja küsimus, millal vajalik seadusandlus paika saadakse.

Ülalolev pilt on illustratiivse eesmärgiga.