Veebikaamera paljastab, mis leiab aset maailma tipus

 (5)
Kae perra!
Veebikaamera paljastab, mis leiab aset maailma tipus
Foto: REUTERS

Kui uskuda Vennaskonna laulu, asub maailma lõpus kohvik, kus kunagi kohtume kõik. Mis toimub aga maailma tipus? Seal on nüüd veebikaamera, mille silmale avaneva vaatega võite neti vahendusel teiegi soovi korral tutvuda!

Kliimauurijad paigaldasid maailma kõrgeima mäe Mount Everesti lähedal asuva Kala Patthari tippu veebikaamera, et jälgida ilmamustreid – aga see võimaldab ka niisama "maailma tipus" natuke ringi uudistada, kirjutab DVICE.

Veebikaamera külastamine ei anna ka alati tulemusi, näiteks nende ridade kirjutamise hetkel valitseb selle aknakeses tühjus.

Nägemist segavad näiteks pilved ja lumetornid, ning kaamera töötab ainult päevavalgustundidel. See on kuuest hommikul kuueni õhtul Nepaali aja järgi.

Veebikaamera koduks sai Mount Everestist üle kolme kilomeetri madalam Kala Patthar, kuna see pakub maailma tipule (eestlastele ka tuntud kui Džomolungma) parimaid vaateid.

Päikesepaneelilt tööks vajalikku energiat saav Mobotrix M-12 peab taluma kiireid tuuli ja Celsiuse järgi kuni 34kraadist pakast.

Mount Everesti vallutavad igal aastal sajad ronijad, peamiselt mai teisel poolel. On huvitav jälgida, mis sellest veebikaameras näha oleks.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.