Vandenõuteoreetik David Icke eemaldati Facebookist

 (120)
David Icke Tondirabas
David Icke TondirabasFoto: Ilmar Saabas

Facebook eemaldas vandenõuteoreetik David Icke ametliku lehe, heites talle ette tervisealane väärinformatsiooni levitamist ja sellega füüsilise kahju ohu tekitamist.

Icke kuulub nende sekka, kes väidavad, et 5G-sidetehnoloogia levitab koroonaviirust. Viiruse loomise taga olevat tema hinnangul üks juudirühmitus, käesurumisega polevat aga võimalik tema väitel viirust levitada ning terve immuunsusega inimestel polevat vaja seda viirust karta. See kõik Facebooki, YouTube'i ja Instagram'i vahendusel jõudnud kümnete miljonite inimesteni.

"Oleme selle lehe eemaldanud kahjuliku desinformatsiooni põhimõtete korduva rikkumise tõttu," seisab Facebooki avalduses.

Keelu saamise järel säutsus mees ise Twitteris, et „fašistlik Facebook kustutab David Icke - eliit on kohkunud."

Digitaalse vihakõne vastu võitlemise keskus (CCDH) avaldas eile avaliku kirja, milles kutsus tehnoloogiaettevõtteid üles keelama Icke'i kontod kõikjal - Facebookis, Twitteris, Instagramis YouTube'is, Amazonis -, kuna neid on ta kasutanud oma valeväidete esitamiseks.

Juba varem sai Ickega tehtud 5G-teemalise intervjuu eest karistuse telekanal London Live. Nii kanali veebileht kui lehekülg "David Icke - headlines" on jätkuvalt Facebookis üleval.

Endine spordikommentaator Icke on väitnud varem näiteks seda, et maailma juhivad reptiilid ja et kuninglik perekond on sisalikud.

Allikas: The Independent

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!