VANDENÕUTEOORIAD LEVIVAD | Koroona pani ka eestlased 5G vastu huvi tundma

 (70)
5G mast
5G mastROBIN UTRECHT/SIPA/SCANPIX

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) ka telekomiettevõtete kinnitusel tundsid ka Eesti elanikud koroonavoorusest tingitud eriolukorra ajal tavapärasega võrreldes kõrgendatud huvi selles osas, kus asuvad Eestis 5G baasjaamad.

TTJA sagedushalduse talituse juhataja Erko Kulu sõnul on amet saanud kodanikelt päris palju 5G-ga seonduvaid päringuid ning eriolukorra ajal päringute arv kasvas.

"Eriti palju oli päringuid COVID19 poolt põhjustatud eriolukorra ajal, kus inimesed tundsid muret kõiksugu nähtamatute ohtude pärast ja eks see oli ka olukorda arvesse võttes arusaadav. Nüüdseks on vastavate päringute hulk vähenenud. Üldjuhul tunti huvi kas Eestis on 5G baasjaamasid ja kus need asuvad," ütles Kulu portaalile Geenius.

Erinevalt ühismeedias levivast informatsioonist kinnitab Elisa meediasuhete spetsialist Taavi Teder, et eriolukorra ajal ei paigaldanud Elisa ühtegi 5G võrgu jaoks vajalikku antenni ega masti. Analoogse vastuse andis ka Tele2 tehnoloogiaüksuse juht Tanel Sarri, kes tõi välja sellegi, et inimesed on viimasel ajal hakanud antenne lihtsalt rohkem märkama.

Kõige detailsemalt oli valmis eriolukorra ajal tehtud arendustöid kommenteerima Telia Eesti raadiovõrgu osakonna juht Oliver Lekk, kelle sõnul tehti eriolukorra ajal Telia võrgus mobiilivõrgu mahtude kasvuga ligikaudu 120 arendustööd.

Loe täismahus artiklit portaalis Geenius

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!