Vana hea Zenit astub digiajastusse ja toob müügile täiskaader-hübriidkaamera

 (43)
Vana hea Zenit astub digiajastusse ja toob müügile täiskaader-hübriidkaamera
Zenit-E nahkvutlaris, pilt on illustreeriva eesmärgiga. (Foto: Wikimedia Commons / Steve Rainwater)

Zeniti filmikaamerad on endiselt au sees ja aina rohkem inimesi leiab kapi otsast tolmuse rauakolaka, millega on endiselt võimalik nostalgiahõngulisi pildistamisretki ette võtta.

Zenit on teada andnud, et 2018. aastal on tulemas nende poolt täiskaader-hübriidkaamera, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Zenit hakkas kuulsaid 35 mm filmikaameraid müüma Nõukogude Liidus juba 1952. aastal ja 70ndatel eksporditi neid juba 74 riiki.

Digiajastu tulekuga hääbuti kiiresti ja viimane kaamera, mis ilmavalgust nägi, oli Zenit KM Plus 2005. aastal, pärast mida sulges tehas oma uksed. Nüüd, üle kümne aasta hiljem, on Zenit lubanud digiajastu Zeniti tootma hakata.

Loomulikult on kaasajastatud kõiki kaamera aspekte, kuid siiski lubatakse klassikaliseks kujunenud disaini. Kahjuks ei ole teada, millised hakkavad olema tehnilised andmed, kuid hinnaklass pidavat jääma alla 1000 €. Lisaks kasutatakse viimistlemisel nahka ja uue kaamera leiab tumedas ja heledas rüüs.

Julge samm Zeniti poolt, arvestades, et Sony ja Fujifilmi hübriidkaamera on endale koha turul kindlustanud, kuid siiski on, mida oodata. Kes teab, ehk on võimalik uuele Zenitile ka M42 keermega objektiive ette keerata.