Väikelinna politseiülem saab edaspidi palka tavaraha asemel krüptorahas – bitcoinides!

 (40)
Väikelinna politseiülem saab edaspidi palka tavaraha asemel krüptorahas – <em>bitcoin</em>ides!
Foto: Wikimedia Commons (vabakasutuseks)

Forte on avaldanud bitcoin-nimelisest digirahast hiljuti mitu artiklit, selgitanud selle leviku põhjuseid ja mida uudse krüptovaluutaga üldse peale hakata (vaadake lõpus linke).

Meie eesmärk pole veenda kedagi bitcoinidesse investeerima, sest ega sellegi kestev väärtus pole garanteeritud. Küll aga tahame jagada veel üht toredat lugu, kuidas uudne vääring maailma vallutab.

Nimelt hakkas Kentucky osariigis USAs asuv väikelinn Vicco oma politseiülemale bitcoinides palka maksma – tema enda soovil. See on esimene taoline juhtum, millest teame, vähemalt mis puudutab USA riigiteenistujat.

Politseiülem Tony Vaughni senikuulmatu soov pole Vicco asukatele ilmselt siiski midagi eriti ahhetamapanevat, sest väiksemates asulates ja isegi riikides on uuenduste läbiviimine alati kergem kui suuremates.

Vaughnile edastatavast palgast mahaarvatud maksud on arvestatud siiski endiselt USA dollarites, aga kõik, mis tema valdusse jõuab, on bitcoinide kujul (selleks on vaja avada spetsiaalne arvelduskonto).

Politseiülem usub krüptoraha tulevikku ja arvab, et see hakkab tulevikus võidutsema traditsioonilise raha üle – või vähemalt loodab, et hakkab.

Foto: AP
Seotud lood:

2010. a loenduse põhjal ümmarguselt 330 asukaga linnake Vicco on varem ületanud uudistekünnise sellega, et nende linnapea Johnny Cummings on avalikult gei.

Pildil näemegi Cummingsit (vasakul) ja Vaughni kõrvuti koduses Viccos.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.