Vaata, millised on maailma veidraimad telefonid

 (6)
Vaata, millised on maailma veidraimad telefonid
NoPhone Zero. (Foto: tootja)

Kui enamik nutitelefone näeb välja ja käitub suhteliselt sarnaselt, siis lisaks leidub väga kummalisi seadmeid.

Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema teeb ülevaate kõige eripärasematest telefonidest, mida on võimalik veebist tellida.

Monohm Runcible

Endised Apple'i töötajad tegid klassikalise taskukella ja nutitelefoni hübriidi Monohm Runcible, mis on ebatavaliselt ümmargune ning koosneb puidust või ookeanist väljaõngitsetud taaskasutatud plastikust.

Praegu saab seadet nelja-viiesaja dollariga ette tellida ning tehnoloogiavallas on see juba kõvasti tähelepanu kogunud.

Tootja lubab esimesed seadmed veel sel sügisel posti panna, vaata aadressile http://mono.hm.

Akyumen Holofone

on 7tollise ekraani ja sisse-ehitatud projektoriga telefon. Projektori 35-luumeniline lamp kuvab päris korraliku pildi ning aku peaks filmirežiimil paar tundi vastu pidama.

Vauefekt on garanteeritud ning hetkel samuti vaid ettetellitav seade hakkab maksma 600-1000 dollarit. Vaata tootja kodukale aadressil akuymen.com.

Fairphone 2

Seotud lood:

on toodetud "eetiliselt": ökoloogilistest ja fair trade'i väärtustest lähtuvalt. Valmistatud taaskasutatud või mitte konfliktipiirkonnast pärit materjalidest ning töötajad on selle eest saanud õiglast palka.

Lisaks koosneb telefon lahtikäivatest moodulitest, mida on lihtne asendada. Kirjade järgi saab inimene ise vahetada seitset põhikomponenti kaamerast protsessorini. Vaata fairphone.com.

The Light Phone

Krediitkaardisuurune nuputelefon, mis asendab nutitelefoni, kui sa ei taha seda kaasa võtta. Näiteks loodusesse jalutama minnes.

Facebooki vaadata või isegi tekstisõnumeid saata ei saa. Aku peab 20 päeva ja seade toimib nutitelefonilt suunatuna või täiesti iseseisva telefonina.

Lisaks näeb masin füüsiliste nuppudeta igati stiilne välja. Poest veel osta ei saa, aga ettetellimishind on 100 dollarit: vaata thelightphone.com.

NoPhone Zero

nimetab end ise maailma kõige alaarenenumaks nutitelefoniks. Ja see on tegelikult klots, mis ainult meenutab telefoni.

10 dollari eest saadav kõigile võõrutusel nutisõltlastele, kes veel päriselt lahti lasta ei suuda. Kallim nn selfi-versioon on varustatud tavalise peegliga. Tutvu aadressil thenophone.com.