Uute iPhone'ide probleemid saavad lõpliku lahenduse selle sügise lõpuks

 (26)
Uute iPhone'ide probleemid saavad lõpliku lahenduse selle sügise lõpuks
Klient testimas üht Apple'i uutest iPhone'idestFoto: TATYANA MAKEYEVA, REUTERS

Inimesed on teada andnud, et uute iPhone Xs ja Xs Maxiga kaasnevad laadimisprobleemid - telefon ei lae teatud juhtudel, kui ekraan on välja lülitatud ning hakkab laadima alles peale ekraani sisselülitamist (loe täpsemalt SIIT). Apple andis teada, et mured lahendab tarkvarauuendus 12.1, mis peaks kõigi kasutajateni jõudma lähikuudel.

Beetaversiooni kasutajad saavad juba praegu 12.1 versiooni kasutada ning sellega oma laadimismured lahendada. Lisaks laadimisprobleemide lahendamisele toob uuendus kaasa üle 70 uue emoji ning mõned teised pisivigade parandused ja muudatused.

Kui beetaversioone testida ei soovi, tuleb aga veel mõnd aega oodata. Apple teatas, et uuendus jõuab kõikide kasutajateni, sealhulgas ka iPadi-kasutajateni, veel sel sügisel.

Ka varem on Apple'i operatsioonisüsteemide "valmisversioonides" esinenud inimesi laiemalt mõjutanud vigu. Näiteks eelmisel aastal välja tulnud iOS-i 11.1 versioonis oli sees viga, mis ei lasknud osadel kasutajatel klaviatuuril "i" tähte trükkida. Selle asemel parandati sümbol "A" täheks ning sinna juurde lisandus unicode-sümbol. Toona pidi Apple välja andma 11.1.1 paranduse, mis vea kõrvaldas.