Uute iPhone'ide akumaht kasvab märkimisväärselt

 (31)
Uus iPhone
iPhone XS ja XRFoto: Ilmar Saabas

iPhone'i analüütik Ming-Chi Kuo avaldas tarneahelaraporti, millest selgub, et uutel iPhone'idel saab suure tõenäosusega olema senisest oluliselt mahukam aku.

Apple Insideri andmetel saab iPhone XS-i järeltulija endale 20-25 protsenti suurema aku ning sama telefoni Max versiooni aku on eelkäijast 10-15 protsenti suurem. iPhone XR-i järeltulija akumaht tõenäoliselt märgatavalt ei kasva, Kuo hinnangul kasvab see maksimaalselt viie protsendi võrra.

Aku kasvamise põhjuseks peetakse Apple'i plaani tuua ka oma telefonidesse lõpuks nn kahesuunaline juhtmevaba laadimine, mille abil saaks laadida teisi juhtmevabasid seadmeid. Nii oleks telefonil rohkem mahtu teiste seadmete laadimiseks.

Suuremad akud telefone tõenäoliselt märkimisväärselt paksemaks ei tee, Apple loodab, et ruum saavutatakse tänu uuele OLED-ekraanitehnoloogiale, mis vajab vähem kihte kui varasemad mudelid ning võtab seega vähem ruumi.

Nagu tavaks saanud, näitab Apple uusi telefone tõenäoliselt alles septembrikuus, seega peame praeguseks kahjuks leppima kolmandate osapoolte edastatud tehniliste detailidega.