Uuring selgitab, kui suurt ekraani me telefoni puhul reaalselt eelistame

 (29)
Uuring selgitab, kui suurt ekraani me telefoni puhul reaalselt eelistame
Sony Z5 Premium – esimene 4k ekraaniga nutitelefonFoto: Hans Lõugas

Nutiseadmete ekraanid on aina suuremaks muutunud. Täna on 5-6-tolline ekraan tavaline, kuigi mõne aasta eest oleks nii suurt telefoni nimetatud labidaks.

Seda arvesse võttes saabub üllatusena DeviceAtlasi uuring, mis viitab, et inimesed eelistavad reaalselt "ainult" 4,7 tollist ekraani.

Uuring teeb suure ülevaate mobiilsest internetiliiklusest tänavuse aasta kolmandas veerandis ning avaldab muuhulgas infot ekraanisuuruste ja -resolutsioonide kohta, mida inimesed enim kasutavad.

Tulemused on välja toodud eri riikide kohta eraldi, mitte üldistatult, nii et globaalset pilti nende põhjal kokku ei saa.

Eri paikades elavad kasutajad on siiski üllatavalt üksmeelsed. Näiteks ekraanisuuruste statistika on toodud kümne riigi kohta, millest seitsmes on levinuim 4,7 tolli (Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Austraalia, Ühendkuningriik, Jaapan, USA), ülejäänud kolmes aga 5 tolli (Nigeeria, India, Hispaania).

Kolm levinuimat resolutsiooni olla aga 1080 x 1920, 750 x 1334 ja 720 x 1280.

Loe uuringut (ingliskeelne PDF)

Kui kõige popim ekraanisuurus on 4,7 tolli, siis see võib selgitada Apple'i toodetavate iPhone'ide alati suurt müügiedu.

Nimelt on 4,7 tolli hetkel just Apple'i "lemmiksuurus", kuigi mullu ja tänavu sügisel on ilmunud ka 5,5tollised telefonid.