Uuring: paljudes riikides on mobiilne internet kiirem kui Wi-Fi

 (8)
Uuring: paljudes riikides on mobiilne internet kiirem kui Wi-Fi
Wi-Fi ruuterFoto: Tiit Blaat

Kuigi tundub loogiline, et püsiühendusega seotud traadita internet võiks olla kiirem kui mobiilne internet, siis võrgukiiruste mõõtmisega tegeleva OpenSignali nime kandva ettevõtte värske uuring näitab, et alati nii ei ole. Paljudes riikides võib 4G või muu mobiilne internet olla oluliselt kiirem kui Wi-Fi.

Seejuures on mobiilne internet isegi kiirem riikides, kus head püsiühendused ja seega ka hea ja kiire traadita internet võiks täiesti olemas olla - tabeli tipus on Austraalia, kus allalaadimiskiiruse erinevus mobiilse interneti ja tavainterneti vahel on lausa 13 Mbps. Veel kuuluvad esikümnesse Euroopa riikidest näiteks Kreeka ja Tšehhi.

Loomulikult ei ole allalaadimiskiirused aga ainus parameeter. Õnneks on ettevõte välja toonud ka riigid, kus mobiilse interneti puhul on kiirem nii allalaadimine kui ka üleslaadimine. Selliste riikide hulka kuuluvad näiteks Austraalia, Austria, Horvaatia, Kreeka ja Slovakkia.

OpenSignali hinnangul ilmestavad uuringutulemused väga hästi asjaolu, et püsiühendusel põhinev traadita internet ei pruugi alati olla kõige kiirem. Tiheasustusega aladel võib Wi-Fi olla aeglane, kuna seda kasutavad sagedused on ülekoormatud, samal ajal suureneb kiiruse vahe mobiilse interneti ja Wi-Fi vahel uute mobiilse interneti standardite (5G) tulekuga veelgi.

Loo moraal? Alati ei tasu internetikiirust silmas pidades mobiilset internetti Wi-Fiks ümber lülitada.

Target