Uudne fotokas: algul pildista, siis fokusseeri!

 (10)
Uudne fotokas: algul pildista, siis fokusseeri!
Foto: Lytro

Ameeriklaste Lytro tõi turule uudset light field tüüpi fotoaparaadi, mis jäädvustab ülesvõtet luues terve valgusvälja ja lubab seega pilti fokusseerida pärast selle tegemist. Uue firma asutaja Ren Ng alustas tehnoloogia arendamist juba kaheksa aasta eest, Stanfordi ülikoolis PhD kraadi omandades.

"Valgusvälja-fotograafia oli varem võimalik ainult saja kaameraga, mis lõastatud laboris superarvuti külge. Nüüd on see kättesaadav kõigile - kaamera kujul, mis on väike, võimas ja kasutajale väga mugav," selgitas autor tooteesitlusel San Franciscos, raporteerib PhysOrg.

Kaamera pole veel laiemalt kättesaadav, aga Lytro võtab vastu tellimusi kahele mudelile. 399 dollarit (290,12 eurot) maksev isend sisaldab 8 GB andmeruumi ja on sinine või grafiidikarva. 499dollariline (362,83eurone) suurem vend pakub 16 GB andmeruumi ja on punane.

Kaamera suurus on 4,09 x 4,09 x 11,20 sentimeetrit ja kaal 214 grammi. Sellel on f/2 objektiiv, 8kordne optiline suum ja 1,46tolline klaasist puuteekraan. Suur miinus: puuduvad pesad mälukaartidele, et andmeruumi suurendada.

Lytro ei täpsusta megapikslite arvu, küll aga lubab "kõrglahutusega võrreldavat kvaliteeti interaktiivsetel elavatel fotodel" nii tavapärasel 2D kui ka ruumilisel (3D) kujul.

Eeltellimusi saab esitada Lytro kodukal, ent seadmed saabuvad tootmisest alles 2012. a alguses.

Fookuse muutmine või nihutamine digifotol toimub Mac-arvutitele mõeldud programmis - Lytro lubab "hiljem" ka PC-väljalaset.

Kui Lytro digifotosid neti teel levitada, kopeeritakse piltide andmetega kaasa "valgusvälja mootor", et igaüks saaks fookust muuta - brauserites, nutitelefonides, tahvelarvutites või muudes seadmetes.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.