Üllatus: Minecrafti veebikeskkonnas saab päriselt videokõnesid teha ja internetis surfata

 (4)

Minecraft on populaarne küberkeskkond, mis pakub tavaliste videomängutega võrreldavat klõpsimist ja toksimist, kuid rõhub rohkem vabavormilisusele, kus igaüks võib endale ise tegevust leida.

Minecraftis võib teostada praktiliselt kõike, mida välja mõelda suudad, ja üsna võrdselt leidlik on ka reklaamitrikk, millest siin kirjutan.

USA interneti- ja sideteenuste pakkuja Verizon lisas mängu mobiiltelefoni, millega võib videokõnesid ja enesepilte teha või internetis surfata. Ja mitte virtuaalses keskkonnas kahe avatari vahel, vaid päriselt.

Boxel on tehniliselt võttes veebipõhine rakendus, mis muudab videostriimi ja veebilehed "plokkideks", millega mängukeskkonda reaalajas täiendada. Rakendus ise lisati Minecrafti serveritele plugina kujul.

Verizon ei ole esimene ega kindlasti viimane ettevõte, mis end Minecraftis promoda võtab. Aga nende katsetus on vahest üks originaalsemaid ja tavakasutaja seisukohast kasulikemaid.

Õigemini, see oleks üks kasulikemaid, kui eneka-, videokõne ja surfamise võimalused oleksid kättesaadavad igale Minecrafti nautijale, mitte ainult neile, kes reklaamtriki läbi viisid.

Aga kuna Verizoni trikk põhineb vabavaralisel lahendusel, jagavad nad oma koodi osaliselt ka avalikkusega. Kes oskab, võib ise midagi sarnast valmis progeda, et Minecraftis kasutusele võtta.

Loe asja kohta pikemalt spetsiaalsel veebilehel