ÜLEVAADE: Androidirakendus Adobe Photoshop Express

 (3)
ÜLEVAADE: Androidirakendus Adobe Photoshop Express
Fotod: ekraanitõmmised rakendusest

Kaameraprogramme, millega saab pilte ka korrigeerida, on liikvel väga palju. Mõned neist on halvemad, mõned paremad. Täna jäi sõelale aga rakendus, mille autoriks on Adobe Systems.

Ei, see ei ole Photoshop CS6, vaid Photoshopi tooterivi kõige alumises otsas paiknev Photoshop Express, vahendab Photopointi ajaveeb.

Funktsionaalsus

Photoshop Express on lihtne ning pisike programm piltide töötlemiseks Androidi seadmes.

Lootus, et sel programmil on palju võimalusi piltide töötlemiseks, kustub kiirelt. Samas on Photoshop Expressil võimalusi, mis muudel programmidel tihti puuduvad. Nendest võimalustest ja programmi ülesehitusest räägime kohe lähemalt.

Rakendust avades kuvatakse meile fotode eelvaated. Nii nendest piltidest, mis seadme sisemälus on, kui ka need mis on Photoshop.com keskkonda üles laetud.

Üks pisike asi häiris mind küll – piltide peale vajutades kuvatakse üle ekraani vaade, fototöötluskeskkonda kohe ei avata. Selleks tuleb vajutada eraldi menüünuppu ning sealt valida Edit (Muuda).

Läbi PS Expressi on võimalik veel pilte Photoshop.com keskkonda laadida ning kustutada. Peab ära mainima, et Photoshop.comis on äärmiselt mugav veebipõhine fototöötlusprogramm, mis on samade võimalustega kui Photoshop Touch.

Fototöötlus Androidil

Nüüd aga fototöötlusest Androidi seadmel. Tööriistad on jagatud nelja gruppi – lõikamised ja pööramised, värvide korrigeerimine, pehme fookus, efektid.

Pehme fookus on kui võõrkeha teiste vahel ning teeb täpselt seda, mida nimi ütleb. Seetõttu me seda lähemalt ei käsitle.

Esimese grupi tööriistades on Crop, Straighten, Rotate ja Flip.

Cropil on, nagu ka Photoshopis, võimalik ära määrata külgede suhted. Valikus on hetkel 1:1, 2:3 ja 4:3 küljesuhtega lõikamised.

Straighten annab võimaluse pildi sirgeks ajada. Kui tegid näiteks loojuvast päikesest pilti, saad viltuse horisondi sirgeks ajada. Miinuseks aga see, et pilt ei jää mitte originaalmõõtmetesse, vaid ülearused osad lõigatakse automaatselt maha.

Rotate funktsioon annab kasutajale võimaluse aga pilti pöörata. Kahjuks mitte vabalt, näiteks ühele nurgale, vaid 90° kaupa. Flip aga tähendab pildi peegelpilti pööramist.

Teise kategooria all peituvad klassikalised tööriistad värvidega manipuleerimiseks – särituse ning värvikülluse korrektuur, heleduse ning kontrastsuse muutmise tööriistad. Lisaks loomulikult võimalus pildile teatud värvitoon anda või muuta see hoopis mustvalgeks.

Viimane kategooria on klassikaline: raamid-filtrid. Paljud kasutajad arvavad, et valik ei ole piisavalt lai. Mina isiklikult leian, et valik on piisavalt suur, kuna värvimanipulatsiooni-tööriistadega saab päris palju ära teha.

Kelle jaoks?

Photoshop Express on mõeldud just sellele kasutajale, kes soovib oma mobiilse seadme kaameraga tehtud fotosid natuke rohkem korrigeerida kui kaameraprogrammid seda lubavad. Seda just siis, kui filtrite-raamide valikust üksinda pole piisav.

Me ei saa Photoshop Expressist rääkida kui täisverelisest fototöötlemise programmist, aga väikesel mobiiliekraanil ei saagi eriti palju rohkemat niikuinii teha.

Kokkuvõte

Fototöötlus ning mobiilsed seadmed on kooslus, mis üldjuhul eriti hästi ei toimi. Seda enam, et suurel osal seadmetel on ekraanil keskeltläbi 480 x 800 või 540 x 960 punkti ning ekraanidiagonaal nelja tolli ringi.

Seetõttu ei ole laia funktsionaalsusega fototöötlusprogrammide loomine telefonide jaoks kuigi otstarbekas. Photoshop Express aga kasutab olemasolevat platvormi maksimaalselt ära, andes kasutajale võimalikult funktsionaalse fototöötluskeskkonna.

Ning kui sellest väheks jääb, saab alati kasutada piltitöötlustarkvara saidil Photoshop.com.

Adobe Photoshop Express Play Store'is
Photoshop.com veebikeskkond

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.