ÜLEVAADE: Androidi nutirakendus Unified Remote

 (1)
ÜLEVAADE: Androidi nutirakendus Unified Remote
Fotod: ekraanitõmmised rakendusest

Kaugjuhtimistarkvaradest oleme Photopointi ajaveebis eelnevaltki kirjutanud: TeamViewer arvuti juhtimiseks, AirDroid Android seadme juhtimiseks.

Unified Remote on natuke teistmoodi kaugjuhtimine. Selle asemel, et kogu ekraanil olev info Androidiseadmesse kuvada, saadetakse arvuti poole teele ainult konkreetsed käsud. Kuidas see toimib ning mida teha saab, räägime kohe ka lähemalt, vahendab Photopointi ajaveeb.

Funktsionaalsus

Programm koosneb kahest osast – arvutipoolsest serverist ning Androidi-seadme poolsest kliendist. Server toetab hetkel ainult Windowsi platvormi, kuid loodame, et tulevikus lisatakse ikkagi OS X-i ning Linuxi versioonid.

Serveri seadistus ning paigaldus on imelihtne – jälgi ainult ekraanile kuvatavaid juhiseid.

Ühendust kahe seadme vahel on võimalik luua üle Bluetoothi ühenduse või WiFi/3G. Esimene variant on eriti kasulik juhul, kui asud kodusest WiFi võrgust eemal ning on soov näiteks sülearvuti üle kontroll võtta.

Kuna serverite leidmine samas kohtvõrgus või üle Bluetoothi on automaatne, siis sellega on ääretult lihtne. Samas, kui asud momendiks kodust eemal, siis saab ka käsitsi seadistada serverit. Loomulikult tuleb ruuteris vastavad pordid NAT tulemüürist mööda suunata.

Seotud lood:

Androidipoolne klient on lihtsa, intuitiivse ülesehitusega. Kasutaja saab valida, mida teha ning kuidas teha. Klassikaline sisend, kus serveripoolne tarkvara emuleerib klaviatuuri või hiirt.

Saab kasutada nii programmi poolt paika pandud klaviatuuri kui ka Androidi enda klaviatuuriprogrammi. Hiire funktsionaalsus ei ole ka piiratud, võimaldades kasutada neid samu käske, mis on meil klassikalist rotti peos hoides.

Failihaldust avades oli esimene mõte, et saab arvutis oleva faili Androidiseadmesse. Aga oh üllatust. Faile sirvides muid arvutiprotsesse see ei seganud ning programmi fookus ei muutunud seni, kuni sai antud avamise käsklus. Fail avati vaikeprogrammiga ning ekraanile see kuvati. Eriti kasulik kui tahad muude toimingute taustal sirvida muusikaesitlusloendit või pildigaleriid.

Tasuta versiooniga kaasnevad veel Windows Media Centeri ning Windows Media Playeri kontrollid, süsteemi sisse/väljalülitus, Wake on LAN jpm. Sisuliselt saab tasuta programmiga asendada Media Center arvuti kaugjuhtimispuldi, klaviatuuri ning hiire.

Tasulise versiooniga lisandub hulgim programmide otsekontrolle, olgu selleks Winampi meediamängija või Chrome'i veebilehitseja. Täpsema loendi saamiseks külasta Play Store'i lehte ning vaata sealset nimekirja.

Lisaks saab kasutaja võimaluse kasutada häälkäsklusi (kahjuks mitte eesti keeles) ning lähiväljaside toe. Viimane on küll väikese väärtusega, kuna tavaarvutisse pole NFC-kiibid veel massiliselt jõudnud.

Kelle jaoks?

Selle süsteemi eelis ongi see, et ei ole juhtmega aheldatud seadme külge. Peamine on, et Androidiseadme ja juhitava arvuti vahel oleks andmeedastus olemas.

Ja mida me siis saame? Saad näiteks koos ülejäänud seltskonnaga rahulikult diivanile istuda, telefon pihku ning pilte näitama hakata sõpradele. Pead ettekannet ning kasutad PowerPointi esitlust.

Selle asemel, et vedada kaasas eraldi pulti arvuti jaoks või pidevalt klaviatuuril klahvi vajutada, saad nüüd mööda koosolekuruumi ringi jalutada ning mugavalt slaide vahetada. Ning nagu ma eespool mainisin, kui on arvutist tehtud kodukinoseade, saab seal seda väga edukalt ära kasutada.

Hinnang

Unified Remote on ääretult mugav abivahend arvuti juhtimiseks, asendades nii mõnegi lisavidina, mida muidu koos arvutiga kaasas kannaks.

Puudust tunnen ainult mugavast ligipääsust üle interneti. Erinevalt TeamViewerist ei ole sellel keskset serverit, mis ühenduse edasi suunaks.

Loomulikult ei ole see teenus mõeldud kaughaldusprogrammi asendamiseks, pigem lisaks või täienduseks. Sellegipoolest, soovitan kõigile, kes samas võrgus viibides soovivad oma arvutit eemalt juhtida.

Unified Remote'i koduleht
Unified Remote'i tasuta versioon Play Store'is
Unified Remote'i täisversioon Google Play Store'is

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!