ÜLEVAADE: Androidi nutirakendus AirDroid

 (8)
ÜLEVAADE: Androidi nutirakendus AirDroid
Fotod: ekraanitõmmised rakendusest

Tänapäeva nutitelefonidel ning tahvelarvutitel on üha suuremad ja suuremad ekraanid. Samas ei ole need ikkagi nii suured kui lauaarvuti või sülearvuti suudab pakkuda.

Kui sa soovid aga enda Android-seadet juhtida suurelt ekraanilt, siis AirDroid on selle jaoks lihtne abimees, vahendab Photopointi ajaveeb.

Funktsionaalsus

AirDroid lubab ühendada omavahel sinu Androidiseadme ning arvuti. Selle jaoks peavad seadmed olema küll samas kohtvõrgus.

Ühenduse ülesseadmine on imelihtne, ainult järgi telefoni ekraanil olevaid juhiseid. Arvutisse ei pea midagi lisaks paigaldama, kõik toimub läbi veebilehitseja.

Rakendus toimis väga hästi Google Chrome'i ja Mozilla Firefoxi veebilehitsejatega, Internet Explorer ei saanud sellega kõige paremini hakkama.

Programmi kaudu teostatavaid toiminguid on mitmeid. Näiteks saab otse arvutiekraanil lugeda ning kirjutada SMS-sõnumeid. Kui soovid aga mingit pikka teksti mõnda teise programmi saata, olgu see siis WhatsApp või muu sõnumiprogramm, tuleb see ainult arvutis valmis kirjutada ning salvestada seadme lõikelauale (clipboard), millele järgnevalt kleepida see tekst telefonis soovitud välja.

Seotud lood:

Lisaks saab AirDroidiga sirvida Androidi faile: vaadata pilte, kuulata muusikat, vaadata videoklippe. Aga asi sellega ei piirdu, soovi korral saab neid salvestada arvutisse või arvutist telefoni.

Samamoodi saab programmi kaudu hallata Androidi rakendusi – laadida arvutisse paigaldusfailid (.apk konteinerid) või installeerida otse läbi Google Play Store'i. Lisaks on programmide eemaldamine otse arvutist.

Kontaktihalduse abil saab muuta kontaktide sisendit. Loomulikult on seda mugavam teha läbi Google'i konto, aga mõnikord, kui seade ei ole Google'i kontoga seotud või kontaktid on salvestatud ainult SIM-kaardile, on sellisel lähenemisel ka teatud kasu olemas.

Ning programmi pärl – rootitud seadmetega saab avada veebilehitsejas Androidi ekraan ning kuvada seda pilti reaalajas.

See on kõige lihtsam viis teha ekraanitõmmiseid või salvestada ekraanil toimuvat videona (screencast) ning teistega jagada. Kahjuks see funktsioon ei toimi kaughaldusena – Androidiseadeid ei saa läbi selle juhtida.

Kokkuvõte

Tasuta rakenduse kohta on AirDroidil funktsioone rohkem kui oskaks esimese hooga tahta.

Pikkadel tööpäevadel teeb sõnumite vahetamise mugavaks, õhtul perega koos olles on mugav suuremal ekraanil pilte vaadata. Lisaks veel lõikelaua halduse võimalus.

Kahjuks paremad asjad, reaalajas ekraanipildi nägemine näiteks, toimib ainult rootitud seadmel (mis on Androidi platvormi, mitte programmi viga).

Kui nüüd lisataks veel kaughalduse võimalus ning üle mobiilse võrgu ühenduse loomine, oleks tegu väga perfektse platvormiga.

AirDroid Play Store'is

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.