Lisaks kiiremini tühjenevale akule on need reklaamid ka piisavalt häirivad. Nüüd on sellele probleemile ka lahendus – AdAway, vahendab Photopointi ajaveeb.

Funktsionaalsus

Alustuseks pean ära märkima kohe, et reklaamide peitmiseks selle programmiga peab seadmel olema ROOT-kasutaja ligipääs ning Superuseri programm, mis AdAwayle ligipääsu annaks. Kui seade on rootimata ning S-ON, siis see ei toimi.

Erinevalt nii mõnestki aktiivsest lahendist kasutab AdAway HOSTS-faili, et reklaame peita.

HOSTS-fail on operatsioonisüsteemi osa, kus toimub veebiaadressi nime sidumine IP-aadressiga ning süsteemile arusaadavaks tegemine. Samas on seal võimalik erandeid kirjutada (st, millised aadressid näiteks suunata ümber).

Siin tulebki selle programmi väga hea võimalus välja – selle asemel, et reklaamipäringu peale kuvada informatsioon, suunatakse päring seadme poole tagasi ning vastust ei saada – seega reklaami ei kuvata.

Kuna blokeerimine toimub HOSTS-failis, siis AdAway programm ei pea ise samal ajal töötama, seega süsteemile ressursikulu juurde ei tule.

AdAway ise annab võimaluse alla laadida eelnevalt paika pandud nimekirja reklaamiserveritest, tehes lõpptarbija elu veel mugavamaks. Samas on kasutajal võimalik ise lisada aadresse piirangute nimekirja.

Siit tuleb välja üks lisavõimalus, mille peale üldjuhul ei tulda. Sinna nimekirja võib panna ükstapuha millise aadressi, kasutades seda näiteks lapse tahvelarvutis või nutitelefonis sisukontrollina. Seda eeldusel, et soovitakse mingeid veebilehti blokeerida. Samas võib programmiga suunata blokeeritud aadressid kolmandale aadressile – jällegi omal soovil valitav.

PS: ROOT-kasutaja ligipääs on vajalik seetõttu, et HOSTS-fail asub turvatud süsteemimälus. Sealsamas, kuhu on operatsioonsüsteem jms paigaldatud ning Androidi puhul pole see tavakasutajale avatud. Seepärast ongi nn administraatori ligipääs vajalik.

Kokkuvõte

Erinevalt teistest lahenditest on AdAway üks mugav ning lihtne võimalus tüütud reklaamid ära keelata.

Paljudes programmides kuvatakse see väga vales kohas, varjates vajaliku informatsiooni. Nüüd on vähemalt selle vastu rohi olemas.

Kui sinu nutitelefon on rootimata, siis kahjuks programmisiseseid reklaame ära peita ei saa.

Ärge unustage, et programmide arendajad teenivad reklaamide pealt raha. Kui programm on hea, siis ostke tasuline versioon või lubage reklaamid. Programmeerija on ju samamoodi inimene ning tahab elatist teenida.

Fotod: ekraanitõmmised rakendusest

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!