ÜLEVAADE: Androidi nutirakendus AdAway

 (14)
ÜLEVAADE: Androidi nutirakendus AdAway
Fotod: ekraanitõmmised rakendusest

Kas teie teate, miks Androidiseadmetel voolutarve nii suur on? Ühe uuringu kohaselt läheb kuni kolmandik programmi ressurssidest reklaamide allalaadimisele ning kuvamisele.

Lisaks kiiremini tühjenevale akule on need reklaamid ka piisavalt häirivad. Nüüd on sellele probleemile ka lahendus – AdAway, vahendab Photopointi ajaveeb.

Funktsionaalsus

Alustuseks pean ära märkima kohe, et reklaamide peitmiseks selle programmiga peab seadmel olema ROOT-kasutaja ligipääs ning Superuseri programm, mis AdAwayle ligipääsu annaks. Kui seade on rootimata ning S-ON, siis see ei toimi.

Erinevalt nii mõnestki aktiivsest lahendist kasutab AdAway HOSTS-faili, et reklaame peita.

HOSTS-fail on operatsioonisüsteemi osa, kus toimub veebiaadressi nime sidumine IP-aadressiga ning süsteemile arusaadavaks tegemine. Samas on seal võimalik erandeid kirjutada (st, millised aadressid näiteks suunata ümber).

Siin tulebki selle programmi väga hea võimalus välja – selle asemel, et reklaamipäringu peale kuvada informatsioon, suunatakse päring seadme poole tagasi ning vastust ei saada – seega reklaami ei kuvata.

Kuna blokeerimine toimub HOSTS-failis, siis AdAway programm ei pea ise samal ajal töötama, seega süsteemile ressursikulu juurde ei tule.

Seotud lood:

AdAway ise annab võimaluse alla laadida eelnevalt paika pandud nimekirja reklaamiserveritest, tehes lõpptarbija elu veel mugavamaks. Samas on kasutajal võimalik ise lisada aadresse piirangute nimekirja.

Siit tuleb välja üks lisavõimalus, mille peale üldjuhul ei tulda. Sinna nimekirja võib panna ükstapuha millise aadressi, kasutades seda näiteks lapse tahvelarvutis või nutitelefonis sisukontrollina. Seda eeldusel, et soovitakse mingeid veebilehti blokeerida. Samas võib programmiga suunata blokeeritud aadressid kolmandale aadressile – jällegi omal soovil valitav.

PS: ROOT-kasutaja ligipääs on vajalik seetõttu, et HOSTS-fail asub turvatud süsteemimälus. Sealsamas, kuhu on operatsioonsüsteem jms paigaldatud ning Androidi puhul pole see tavakasutajale avatud. Seepärast ongi nn administraatori ligipääs vajalik.

Kokkuvõte

Erinevalt teistest lahenditest on AdAway üks mugav ning lihtne võimalus tüütud reklaamid ära keelata.

Paljudes programmides kuvatakse see väga vales kohas, varjates vajaliku informatsiooni. Nüüd on vähemalt selle vastu rohi olemas.

Kui sinu nutitelefon on rootimata, siis kahjuks programmisiseseid reklaame ära peita ei saa.

Ärge unustage, et programmide arendajad teenivad reklaamide pealt raha. Kui programm on hea, siis ostke tasuline versioon või lubage reklaamid. Programmeerija on ju samamoodi inimene ning tahab elatist teenida.

AdAway Play Store'is

Fotod: ekraanitõmmised rakendusest

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.