Uber avaldas tallinlaste lemmiksihtkohad ja pikima Eestis sõidetud reisi seni


Uber ja krediitkaart
Uber ja krediitkaartFoto: Priit Simson

Üle kahe aasta Eestis tegutsenud sõidujagamisrakendus Uber korraldas täna oma sünnipäeva puhul seminari “Uus Tallinn”, kus avaldas ka uusi andmeid Uberit kasutavate tallinlaste sõiduharjumuste kohta ning paar rekordit.

Uber ütleb, et üks ettevõtte eesmärke on täiendada olemasolevat ühistransporti ning pakkuda inimestele mugavat moodust suurtesse transpordikeskustesse liikumiseks. Seetõttu on ka loogiline, et tallinlaste lemmiksihtkoht Uberiga sõites on Lennart Meri lennujaam, sellele järgneb kohe Tallinna bussijaam.

Kolmas tippsihtkoht on Telliskivi Loomelinnak. Telliskivi on kaasagne loomekeskus, mida paljud idufirmad ja vabaühendused oma koduks peavad. Kuna uusi tehnoloogiaid nagu Uber võtavad kõige parema meelega vastu just noored avatud maailmakodanikud, on ainult loogiline, et Telliskivisse jõudmiseks on Uber inimeste üks lemmikmooduseid.

Kuigi enamus sõite Uberiga on toimunud Tallinnas ja selle lähistel, on pikim reis Eestis Uberiga tehtud hoopiski Narva ja sealt tagasi Tallinnasse (417 kilomeetrit) ning pikkuselt järgmine Riiga (313 kilomeetrit).