Toughbook on nüüd veelgi võimsam

 (3)
Toughbook
Foto: Panasonic---

Kui teil on kombeks ainuüksi peale vaadates telereid või läbi põletada, või näiteks mobiiltelefoni ootamatu kõne tõttu kohvitassi uputada, vajate keskkonnakindlamat tehnikat. Arvutist rääkides on hea mõte omada Toughbooki, millest ilmus äsja võimsam variant.

Panasonici arendajad otsustasid oma Toughbooki taas täiustada, et see tavapärasest karmimat kohtlemist taluv ja pööratava ekraaniga tahvelarvuti taas isuäratavamaks muuta, vähemalt neile, kes suudavad hinnaga leppida. Või sülearvuti. Kasutage kumba terminit tahate.

Suurim täiendus on 1,2 GHz Intel Core i5-540UM protsessor, mis kiirendub tootjapoolse Turbo Boost Technology lahenduse abil 2,0 GHz-ni.

Mis seal veel sees on? Windows 7 Professional, 2 GB DDR-3 RAM (laiendatav 8 GB-ni), 10,4tolline puutetundlik LED-ekraan, 160 GB SATA põrutuskindla paigaldusega ja kiirvabastatav kõvaketas, Wi-Fi a/b/g/n side, Bluetooth.

Lisavalikute hulgas on 128 GB välkmäluketas, Gobi ja WiMAX ühendused, GPS, näpujäljelugeja.

Kest on Toughbookile omaselt täismagneesiumsulamist. Tootja lubab, et seade kannatab kuni kuue jala (1,8 meetrit) kõrguselt kukkumist. Kaalub umbes 2,31 kilogrammi ja aku kestab kuni 9 tundi.

Hind sõltub lisadest, aga ilmselt palju alla 40 000 krooni välja ei mängi.